Srna i Eduardo donijeli pobjedu Šahtaru

epa05169398 Sead Kolasinac (R) of Schalke vies for the ball with Darijo Srna (L) of Shakhtar Donetsk during the UEFA Europa League round of 32, first leg soccer match between Shakhtar Donetsk and Schalke at the Arena Lviv stadium in Lviv, Ukraine, 18 February 2016.  EPA/SERGEY DOLZHENKO

Hrvatski nogometaši Darijo Srna i Eduardo da Silva postigli su golove za Šahtar u pobjedi 3-1 protiv Vorskle u susretu 17. kola ukrajinskog nogometnog prvenstva.

Šahtar, koji svoje domaće utakmice igra u Lvivu, poveo je u 9. minuti sjajnim pogotkom Darija Srne iz slobodnog udarca sa 18 metara. Izjednačio je Artem Gromov u 36. minuti, međutim na otvaranju drugog dijela Šahtara je ponovo stigao do vodstva i to golom Taisona. Pobjedu momčadi iz Donjecka potvrdio je Eduardo da Silva u 85. minuti. Bivši napadač zagrebačkog Dinama, Arsenala i Flamenga ušao je u igru početkom drugog dijela.

Srni je to bio drugi ligaški pogodak ove sezone, dok je Eduardo zabio sedam golova i drugi je Šahtarov strijelac.
Nakon 17 kola u vodstvu su Dynamo Kijev i Šahtar sa po 46 bodova, a na trećem mjestu je Zorja sa 35 bodova.
OZNAKE: šahtar, eduardo, srna