SPUST U NORVEŠKOM KVITFJELLU Paris slavio, Ullrich 38.

EPA/JON OLAV NOSVOLD

Talijanski skijaš Dominik Paris slavio je na spustu za Svjetski kup održanom u subotu na olimpijskoj stazi u norveškom Kvitfjellu, a jedini hrvatski predstavnik Max Ullrich bio je 38. s 3.15 sekundi zaostatka za pobjednikom.

Parisu je ovo šesta pobjeda u karijeri, a druga ove sezone, nakon što je najbrži bio i na posljednjem spustu održanom u francuskom Chamonixu. Tako je Paris postao prvi talijanski spustaš nakon Kristiana Ghedine koji je ostvario dvije uzastopne pobjede u Svjetskom kupu.

Talijanskom reprezentativcu se u Kvitfjellu neočekivano najviše približio 24-godišnji Francuz Valentin Giraud Moine (+0,20) koji se po prvi put u karijeri probio do pobjedničkog postolja, a prijašnji najbolji plasman u Svjetskom kupu bilo mu je 14. mjesto iz Chamonixa. Treće mjesto osvojio je Amerikanac Steven Nyman (+0.24).

Osvajač malog Kristalnog globusa u spustu bit će poznat nakon utrke na završnici Svjetskog kupa u St. Moritzu, a zanimljivo je da je i dalje u vodstvu Aksel Lund Svindal s 436 bodova, koliko ih ima i Talijan Peter Fill, ali uz manji broj pobjeda. Današnji pobjednik Paris probio se na treće mjesto (432).

U Kvitfjellu je u nedjelju na rasporedu superveleslalom.