Špoljarić u sudačkoj nadoknadi pogodio za bod Osijeka u Zaprešiću

20.10.2019., SRC Zapresic, Zapresic - Hrvatski Telekom Prva liga, 12. kolo, NK Inter Zapresic - NK Osijek. Serder Serderov, Ante Majstorovic Photo: Igor Kralj/PIXSELL

Igor Kralj/PIXSELL

U 12. kolu Hrvatski Telekom Prve lige Inter-Zaprešić je remizirao protiv Osijeka rezultatom 3:3 (2:1).

U uzbudljivom susretu gosti su do boda došli u sudačkoj nadoknadi kada je poentirao Josip Špoljarić. Prethodno je hat-trick za Inter postigao Serder Serderov, a za Osijek su se u strijelce upisali i Mirko Marić te Dmytro Lopa.

Inter je tako nakon 12 odigranih kola ostao na začelju prvenstvene ljestvice sa dva boda zaostatka za Slaven Belupom, Istrom 1961 i Varaždinom.

Prvi pogodak na utakmici vidjelo smo u 27. minuti kada je kazneni udarac iskoristio Marić. Prethodno je Kleinheislerov udarac u ruku pogodio Savića, a sudac Vidulin je pokazao na bijelu točku.

Samo pet minuta kasnije Inter dolazi do izjednačenja. Mlinar se oslobodio Škorića te je idealno poslužio Serderova koji je Ivušiću loptu progurao kroz noge.

U 43. minuti Serderov je strijelac za vodstvo domaćina. Ponovno je asistent bio Mlinar, a ruski napadač je majstorski loptu poslao u mrežu gostiju.

Serderov do hat-tricka dolazi u 63. minuti kada je iskoristio veliku pogrešku Škorića te je lobom matirao Ivušića. Bio je to njegov sedmi ovoezonski prvenstveni pogodak, a njih čak četiri je zabio Bijelo-plavima.

Osijek je do kraja utakmice uspio doći do boda. U strijelce se prvo upisao Lopa koji je iskoristio dobru asistenciju Mancea te je sa sedam metara svladao Freliha.

Za bod je pak u 93. minuti nakon dodavanja Talysa mrežu zatresao Josip Špoljarić.

Dvanaesto kolo će od 17:30 sati u Kranjčevićevoj zaključiti Lokomotiva i Hajduk.