SPLIĆANI SREDILI KOPRIVNIČANE Kalinić nesavladiv i 8. utakmicu zaredom

fah
U dvoboju 13. kola Prve HNL u Koprivnici su nogometaši Hajduka pobijedili Slaven Belupa s 1-0 (1-0) i vratili se na drugo mjesto ljestvice.
 Hajduk je došao do pobjede u borbenoj utakmici po teškom terenu u Koprivnici, a Splićani su u drugom dijelu propustili veliki broj prilika i za uvjerljiviju pobjedu. Jedini gol na utakmici pao je u 42. minuti kada je nakon prodora Nikole Vlašića iz blizine Tino Sven Sušić pogodio mrežu. Splićani su u sudačkoj nadoknadi ostali bez isključenoga Mije Caktaša, a vratar Hajduka Lovre Kalinić i osmu utakmicu zaredom je sačuvao svoju mrežu netaknutom.
Kalinićev niz sada traje 721 minutu, a postao je i apsolutni klupski rekorder smijenivši Zorana Slavicu koji 711 minuta nije primio pogodak, no on se 1992. godine na vratima u prvenstvu izmjenjivao s Vatroslavom Mihačićem.
Rekord HNL-a drži vratar Dinama Ivan Kelava s 950 minuta iz sezone 2012/13.
Hajduk je sada drugi s 26 bodova, bodom manje od vodećeg Dinama, te bodom više od trećeplasirane Rijeke.
Pred 2500 gledatelja na Gradskom stadionu sudio je Bebek iz Rijeke.
Strijelac: 0-1 Sušić (42)
Crveni karton: Caktaš (Haj,90+2)