ŠPANJOLSKI KUP Real Sociedad izbacio Real Madrid

epa08198486 Real Sociedad's Alexsandar Isak (R) celebrates with his teammates after scoring a goal during the Spanish King's Cup quarters final between Real Madrid and Real Sociedad at Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, 06 February 2020.  EPA/Rodrigo Jimenez

EPA/Rodrigo Jimenez

Nogometaši Real Sociedada iz San Sebastiana plasirali su se u polufinale Španjolskog kupa zahvaljujući iznenađujućoj 4-3 (1-0) gostujućoj pobjedi protiv Real Madrida u četvrtfinalu.

Gosti su u prvom poluvremenu poveli preko Oedegaarda (22), da bi početkom nastavka Isak (54, 56) s dva gola u kratkom razdoblju povisio na 3-0 i činilo se kako je pitanje pobjednika odlučeno. Ipak, Marcelo (59) je vrlo brzo smanjio na 3-1, samo da bi Mikel Merino (69) vratio prednost Sociedada na tri razlike.

U samoj završnici Madrižani su pogocima Rodryga (81) i Nacha (90+3) zaprijetili, ali nisu imali vremena za potpuni preokret.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić odigrao je drugo poluvrijeme za madridski sastav.

Real Sociedad dosada je dva puta osvajao Kup, prvi put davne 1909. godine, a drugi 1987., dok je posljednji put u finalu nastupio 1988.

Još u utorak u polufinale se plasirala Granada 2-1 pobjedom protiv lanjskog pobjednika Valencije, a u srijedu je među posljednja četiri sastava ušao i drugoligaš Mirandes 4-2 uspjehom protiv Villarreala. Niti jedan od ta dva sastava dosada nije osvajao Kup.

U posljednjem četvrtfinalu od 21 at u Bilbau igraju dva najtrofejnija kluba u ovom natjecanju Athletic i Barcelona. Barcelona je rekorder sa 30 kupova, dok je Athletic osvojio njih 23, ali posljednjeg još 1984.