ŠPANJOLSKA Sevilla – Real Sociedad 1-1

epa05946014 Sevilla FC's midfielder Pablo Sarabia (C) scores the 1-0 goal against goalkeeper Geronimo Rulli (R) of Real Sociedad during the Spanish Primera Division soccer match betwenn Sevilla FC and Real Sociedad at Sanchez Pizjuan stadium in Seville, Spain, 05 May 2017.  EPA/JULIO MUNOZ

Nogometaši Seville odigrali su samo 1-1 protiv Real Sociedada na svom Sanchez Pizjuanu u prvoj utakmici 36. kola španjolskog prvenstva te sada zaostaju dva boda za trećeplasiranim Atleticom u borbi za mjesto koje izravno vodi u Ligu prvaka.

Sevilla je povela u 41. minuti preko Sarabije, a izjednačio je Vela u 61. minuti, kad je iskoristio konfuziju u obrani domaćih.

Gosti su u 79. minuti ostali s igračem manje, jer je drugi žuti karton zaradio Zurutuza, ali su se uspjeli obraniti i osvojiti bod.

Vodeća Barcelona ima 81 bod, koliko i drugoplasirani Real, ali Madriđani imaju utakmicu manje. Slijede Atletico sa 71 bodom i Sevilla sa 69. Real Sociedad ima 62 boda na sedmom mjestu, ali isto toliko ima i Athletic Bilbao na šestom, uz utakmicu manje. Na začelju su gotovo otpisani Sporting Gijon (24) te budući drugoligaši Granada (20) i Osasuna (19).