ŠPANJOLSKA Real Madrid slavio kod Leganesa, asistencija Kovačića

epa05890958 Real Madrid's striker Alvaro Morata (R) celebrates with his teammate James Rodriguez (L) after scoring a goal during the Spanish Primera Division soccer match between CD Leganes and Real Madrid at Butarque stadium in Madrid, Spain, 05 April 2017.  EPA/JUANJO MARTIN

Nogometaši Real Madrida s uvjerljivih su 4-2 kao gosti svadali Leganes u utakmici 30. kola španjolskog prvenstva i zadržali se na vrhu ljestvice s dva boda prednosti i utakmicom manje u odnosu na drugoplasiranu Barcelonu koja je u derbiju kola s 3-0 svladala Sevillu na svom Camp Nou.

Najzaslužniji za pobjedu Reala kod 17. momčadi ‘La Lige’ bio je trostruki strijelac Alvaro Morata. James Rodriguez je načeo mrežu domaće momčadi u 15. minuti. Morata je prvi od tri pogotka postigao u 18. minuti, a drugi pet minuta poslije, kad je iskoristio odlično dodavanje hrvatskog reprezentativca Matea Kovačića koji je bio u početnoj postavi ‘kraljevskog kluba’. Real je igrao bez najboljeg strijelca Portugalca Cristiana Ronalda.

Domaća momčad se brzo oporavila od šoka i do kraja poluvremena uspjela smanjiti na 2-3 pogocima Gabriela (32) i Luciana (34). No, u četvrtoj minuti nastavka Morata je svojim trećim pogotkom presudio pobjednika.

Mateo Kovačić je u igri bio do 81. minute, kad ga je zamijenio Luka Modrić.

U derbiju 30. kola španjolskog prvenstva nogometaši Barcelone sa 3-0 su na svom Camp Nou pobijedili Sevillu, postigavši sva tri pogotka u prvom poluvremenu u razmaku od samo osam minuta uz dva gola i asistenciju Lionela Messija. Ivan Rakitić je u 25. minuti pokrenuo akciju iz koje je Barcelona stigla do vodstva. Lionel Messi se sjurio po desnoj strani u kazneni prostor i ubacio prema Luisu Suarezu koji je škaricama svladao Sevillina vratara Rica. Tri minute poslije Suarez je vratio uslugu Messiju i asistirao mu za prvi od dva Argentinčeva pogotka. U 33. minuti Messi se po drugi put upisao među strijelce i postigao svoj 27. pogodak u španjolskom prvenstvu ove sezone za konačnih 3-0. Ivan Rakitić je vrlo dobro odigrao svoju ulogu u pobjedi protiv bivšeg kluba, a igru je napustio u 80. minuti.

Posljednje dvije utakmice 30. kola na rasporedu su u četvrtak, 6. travnja, a sastaju se Eibar – Las Palmas (19.30 sati) i Valencia – Celta Vigo (21.30).