ŠPANJOLSKA Marcelo spasio Real i Ronalda, Granada ispala

epa05935587 Real Madrid's Luka Modric (bottom) and Valencia's Nani (top) vie for the ball during the Primera Division soccer match between Real Madrid and Valencia at Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, 29 April 2017.  EPA/J. P. Gandul

Nogometaši Real Madrida pred svojim su navijačima u 35. kolu španjolskog prvenstva svladali Valenciju sa 2-1 (1-0), a pobjedu im je donio Marcelo golom u 86. minuti te se “kraljevski klub” probio na vrh prvenstvene ljestvice.

No, već u drugoj minuti Santi Mina je mogao zalediti Santiago Bernabeu, ali iz dva pokušaja nije uspio svladati Keylora Navasa. Prvo je pucao u njega, a potom u vratnicu.

Real Madrid je do vodstva stigao u 27. minuti, kad je s desne strane ubacio Dani Carvajal, a Cristiano Ronaldo neometan glavom sa 7-8 metara poslao loptu u mrežu.

U 56. minuti Ronaldo se i drugi put mogao upisati među strijelce, nakon što je Parejo u kaznenom prostoru povlačio Luku Modrića i skrivio kazneni udarac. No, brazilski vratar Diego Alves pročitao je Portugalca i po treći put u karijeri mu obranio jedanaesterac. Ronaldo mu je samo jednom uspio zabiti sa bijele točke.

Kad nije Real, zabila je Valencia. Daniel Parejo je u 82. minuti sjajno izveo slobodan udarac i pogodio gornji desni kut Realovih vrata za 1-1. Međutim, samo četiri minute poslije ponovno su se veselili navijači Reala. Marcelo se sjurio s lijeve strane prema kaznenom prostoru i desnom nogom pogodio suprotan kut za pobjedu Reala, kojom je madridski klub ponovno zasjeo na prvo mjesto ljestvice s tri boda prednosti pred Barcelonom koja večeras gostuje kod Espanyola. Valencia je sa 40 bodova ostala na 12. mjestu.

Luka Modrić je igrao do posljednje minute, kad ga je Zidane uz ovacije s tribina povukao iz igre, a kapetan hrvatske reprezentacije je u 82. minuti zaradio žuti karton.

Real Sociedad je pobjedom nad Granadom 2-1 ponovno zasjeo na šeso mjesto koje vodi u kvalifikacije Europa lige. Granada je i teoretski izgubila sve izglede za očuvanje prvoligaškog statusa. Vela i Juanmi bili su strijelci za domaću momčad, a Kolumbijac Adrian Ramos za goste.