Španjolska: Granada dobila Elche. Puertas dao odlučujući pogodak

epa09043361 Granada's Domingos Quina (R) celebrates after scoring the 1-0 goal during a Spanish LaLiga soccer match between Granada CF and Elche at Nuevo Los Carmenes stadium in Granada, Spain, 28 February 2021.  EPA/PEPE TORRES

EPA/PEPE TORRES

Nakon šest utakmica bez pobjede, nogometaši Granade su u 25. kolu španjolske La Lige prekinuli post i na svom stadionu svladali Elche s 2-1 (1-1).

Quina je u 31. minuti doveo andaluzijsku momčad u vodstvo, da bi u 40. minuti Boye postigao izjednačujući pogodak za Elche. Za devetu ovosezonsku pobjedu Granade zaslužan je Puertas koji je u 79. minuti pogodio za konačnih 2-1.

Granada je s 33 boda skočila na osmo mjesto prvenstvene ljestvice, a Elche je ostao predzadnji s 21 bodom.

Seviljski Betis slavio je s minimalnih 1-0 (1-0) u dvoboju odigranom u Cadizu protiv istoimenog domaćina. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Juanmi u 84. minuti. Betisu je to treća uzastopna pobjeda, a Cadiz je doživio peti poraz u posljednjih sedam utakmica koliko traje njegov prvenstveni niz bez pobjede.

Uzbudljiva nedjelja

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Celta Vigo i Valladolid odigrali su 1-1 (1-1), a domaća momčad je do izjednačenja došla u sučevom dodatku.

Valladolid je poveo u 70. minuti pogotkom Orellane. Sve do četvrte minute sučevog dodatka gosti su imali tri boda, ali su oz Viga otišli samo s jednim, jer je tada Murillo postigao pogodak za konačnih 1-1.

Vodeći Atletico Madrid ima 55 bodova, samo dva više od drugoplasirane Barcelone, ali uz dvije utakmice manje. Real Madrid je na trećem mjestu s 52 boda i utakmicom manje od Barcelone.

U nedjelju je na rasporedu još jedna utakmica u kojoj se sastaju Villarreal i Atletico Madrid (21.00).