Španjolska: Eibar – Valladolid 3-1

Pixabay

U prvoj utakmici 37. kola španjolskog nogometnog prvenstva Eibar je na svom terenu svladao Valladolid sa 3-1 (2-0).

Bigas je glavom pogodio u 21. minuti za vodstvo domaćina. Na 2-0 povisio je Inui u 28. minuti nakon velike pogreške gostujućeg veznjaka Fedea koji je krivo dodao loptu vraćajući je svom vrataru. Valladolid je smanjio prednost Eibara u 71. minuti, kad je vratar Yoel prvo obranio kazneni udarac Guardioli, ali je izvođač prvi došao do lopte i uspio je poslati u mrežu iz drugog pokušaja.

Konačnih 3-1 postavio je De Blasis preciznim udarcem s bijele točke u drugoj minuti sučevog dodatka.

Eibar je pobjedom došao do 42 boda i privremeno zasjeo na 13. mjesto, dok je Valladolid sa 39 bodova na 15. poziciji.

Preostale utakmice 37. kola španjolske lige bit će odigrane s početkom u 21 sat, a sastaju se: Athletic Bilbao – Leganes, Barcelona – Osasuna, Betis – Alaves Celta Vigo – Levante, Getafe – Atletico Madrid, Mallorca – Granada, Real Madrid – Villarreal, Real Sociedad – Sevilla i Valencia – Espanyol.

Pobjedom nad Villarrealom nogometaši Real Madrida mogu kolo prije kraja osigurati naslov prvaka.