Španjolska: Atletico dostigao Barcelonu

epa05269245 Atletico Madrid's striker Fernando Torres (R) scores against Athletic Club's goalkeeper Gorka Iraizoz (L) during the Spanish Liga Primera Division soccer match played at the San Mames stadium, in Bilbao, northern Spain, 20 April 2016.  EPA/Luis Tejido

Vodeći sastav španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona frustracije zbog četiri uzastopna poraza, tri u Primeri i jedan od Atletica u uzvratnom susretu četvrtfinala Lige prvaka, iskalili su na Deportivu kojega su u A Coruni u susretu 34. kola ponizili sa čak 8-0 (2-0), a u golijadi je s pogotkom i asistencijom sudjelovao i hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić.

Rakitić je zabio za 3-0 početkom drugog poluvremena, u 47. minuti i to na asistenciju Luisa Suareza koji se tako odužio Rakitiću koji je bio asistent Urugvajcu za prvi gol na utakmici u 11. minuti.

Briljatnu je utakmicu odigrao upravo Suarez koji je utakmicu završio s nestvarnim učinkom od četiri gola i tri asistencije. Urugvajac je “načeo” domaćine u 11. minuti na proigravanje Rakitića, a potom je dva puta iskoristio maestralna dodavanja Lionela Messija u 24. i 53. minuti za 2-0 i 4-0, da bi u 64. pospremio jedan otpadak u mrežu za 5-0. Uz dodavanje Rakitiću, kojega je pronašao samog na desnoj vratnici, pa našem reprezentativcu nije bilo teško s dva metra pogoditi mrežu, Suarez je u 81. minuti idealno uposlio i Neymara koji je pogodio za konačnih 8-0.

Jedini gol u kojemu nije sudjelovao Suarez postigao je mladi stoper Marc Bartra odličnim solo-prodorom u 79. minuti.

Rakitić je za Barcelonu odigrao svih 90 minuta, dok je debakl Deportiva s klupe za pričuve promatrao bivši vratar hrvatske reprezentacije Stipe Pletikosa.

Madridski Atletico s minimalnih je 1-0 kao gost svladao Athletic u Bilbau, a strijelac jedinog gola na utakmici bio je Fernando Torres u 38. minuti. Ovim pobjedama Barcelona i Atletico su stigli do 79 bodova, četiri više od Reala iz Madrida, koji od 22 sata igra na svom terenu protiv Villarreala.

Alen Halilović igrao je do 82. minute za Sporting iz Gijona koji je ostvario važnu 2-1 (1-1) pobjedu u borbi za ostanak protiv Seville. Gosti su poveli preko Iborre (8), a preokret su donijeli Krychowiak (22-ag) i Lopez (90+1).

Ovom pobjedom Sporting je izašao iz zone ispadanja, sada je 17. sa 32 boda, dva više od 18. Granade koja u četvrtak igra na svom terenu protiv 19. Levantea koji ima 28 bodova.

Duje Čop igrao je do 85. minute u 1-1 (0-0) remiju Malage protiv Rayo Vallecana. Goste je u vodstvo doveo Baena (62), a poravnao je Ricca (90+1) na asistenciju Santa Cruza koji je u igru ušao umjesto Čopa.

Josip Radošević nije konkurirao za nastup u dresu Eibara koji je pretrpio težak 0-4 (0-3) poraz na gostovanju kod Valencije.

REZULTATI 34. KOLA,

Utorak:

Espanyol – Celta 1-1 (Asensio Willemsen 39 / Aspas 28)

Betis – Las Palmas 1-0 (Van Wolfswinkel 83)

Srijeda:

Deportivo – Barcelona 0-8 (Suarez 11, 24, 53, 64, Rakitić 47, Messi 73, Bartra 79, Neymar 81)

Malaga – Rayo Vallecano 1-1 (Ricca 90+1 / Baena 62)

Athletic – Atletico 0-1 (Torres 38)

Valencia – Eibar 4-0 (Alcacer 10, 28, 40, Cancelo 56)

Sporting – Sevilla 2-1 (Krychowiak 22-ag, Lopez 90+1 / Iborra 8)