SP VESLANJE Martin četvrti, četvrto uzastopno zlato za Syneka

Rio de Janeiro, 13.08.2016 - Hrvatski veslaè Damir Martin osvojio je srebrnu medalju u samcu na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru, on je u foto-finišu u finalu izgubio od branitelja naslova otprije èetiri godine iz Londona, Novozelanðanina Mahea Drysdalea, dok je broncu osvojio trostruki uzastopni svjetski prvak Èeh Ondrej Synek.
foto HINA/ Damir SENÈAR /ds

Hrvatski veslač Damir Martin nije uspio osvojiti medalju u samcu na Svjetskom prvenstvu u Bradentonu, on je u finalu zauzeo četvrto mjesto sa 36 stotinki zaostatka za brončanim Britancem Thomasom Barrasom.

Aktualni olimpijski doprvak i dvostruki europski prvak u ovoj disciplini Martin u utrku je krenuo prilično rezervirano te je na polovini staze bio posljednji s gotovo šest sekundi zaostatka za vodećima Kubancem Kubancem Angelom Fournierom Rodriguezom i Čehom Ondrejom Synekom, dok je za trećim Britancem Barrasom imao oko četiri sekunde slabije vrijeme.

I 500 metara prije cilja Martin je imao više od tri i pol sekunde zaostatka za Barrasom, a tada je krenuo u jaki finiš, praktički se poravnao s Barrasom, no nije ga uspio i preteći.

Martin je tako i dalje ostao bez svjetske medalje u samcu, prije dvije godine je u Aiguebeletteu je bio peti.

Sjajni Synek je pak četvrti put zaredom, a peti put u karijeri postao svjetski prvak. Usto ima i dva svjetska srebra te četiri bronce, dok je na olimpijskim igrama dva puta bio srebrni, a jednom brončani.