SP vaterpolista: Talijani dobili Grke, u finalu čekaju Hrvate ili Španjolce

epa10045952 Edoardo di Somma of Italy (L) in action against Constatinos Kakaris during the Men's water polo semi final match Italy vs Greece at the 19th FINA World Aquatics Championships in Hajos Alfred National Sports Swimming Pool in Budapest, Hungary, 01 July 2022.  EPA/Tibor Illyes HUNGARY OUT

EPA/Tibor Illyes

Muška vaterpolska reprezentacija Italije svladala je Grčku sa 11-10 (4-2, 2-3, 1-1, 4-4) i izborila nastup u finalu Svjetskog prvenstva u Budimpešti, u kojem će braniti naslov osvojen prije tri godine u Gwangjuu.

Italija će u nedjeljnom finalu (20 sati) igrati protiv pobjednika drugog polufinalnog dvoboja u kojem će od 19.30 sati igrati reprezentacije Hrvatske i Španjolske.

Talijani su po prvi put u povijesti na dva uzastopna svjetska prvenstva došli do finala, a u nedjelju će se po sedmi put boriti za naslov svjetskog prvaka.

Strijelce talijanske reprezentacije predvodio je Vincenzo Dolce sa tri pogotka, a po dva su postigli Francesco Di Fulvio i Nicholas Presciutti. Za Grke je tri gola postigao Angelos Vlachopoulos.

Odlučujućim se pokazao početak zadnje četvrtine, kad su Talijani golovima Presciuttija i Dolcea poveli sa 9-6. Grci su se uspjeli približiti dvaput na gol zaostatka, a kad je 58 sekundi prije kraja Di Fulvio pogodio za 11-9 pobjednik je bio odlučen.

Prije tri godine u Južnoj Koreji Talijani su po četvrti put u povijesti osvojili naslov svjetskih prvaka pobijedivši u finalu Španjolsku sa 10-5.

Od 19.30 sati će hrvatski vaterpolisti pokušati uzvratiti Španjolcima za polufinalni poraz (5-6) iz Gwangjuaa te po četvrti put u povijesti ući u finale na svjetskom prvenstvu. Posljednji od dva naslova osvojili su upravo u Budimpešti 2017.

OZNAKE: Italija, vaterpolo