SP Rusija: Francuska – Australija 2-1

Nogometaši Francuske pobijedili su reprezentaciju Australije sa 2-1 (0-0) u utakmici 1. kola C skupine Svjetskog prvenstva u Rusiji, odigranoj u subotu pred 45.000 gledatelja u Kazanju.

U 55. minuti urugvajski sudac Andres Cunha postao je prvi koji je iskoristio pomoć video tehnologije u donošenju odluke i presudio da je australski branič Risdon srušio Antoinea Griezmanna u kaznenom prostoru, iako je inicijalno pustio da se igra nastavi, a onda pregledao snimku pri prvom prekidu.

Griezmann je sam uzeo loptu i preciznim udarcem u 58. minuti doveo Francusku u vodstvo.

U 62. minuti australski kapetan hrvatskog porijekla Mile Jedinak izjednačio je iz kaznenog udarca dosuđenog zbog igranja rukom Samuela Umtitija.

U 80. minuti sretno su Francuzi stigli do pobjedničkog pogotka, a postigao ga je Paul Pogba uz pomoć australskog braniča Aziza Behicha, od kojeg se lopta odbila, preletjela preko vratara Mathewa Ryana i od grede se odbila cijelim obujmom preko gol-crte.

U drugoj utakmici 1. kola u skupini C u Saransku će, od 18 sati, igrati Peru i Danska.