SP rukometaša U-21 Hrvatska u finalu protiv Francuske

11.01.2018., Dom sportova, Zagreb - Trening njemacke rukometne reprezentacije uoci pocetka Europskog prvenstva.

Sanjin Strukic/PIXSELL

Hrvatska rukometna reprezentacija do 21 godine borit će se u nedjelju za naslov svjetskog prvaka protiv Francuske, nakon što je u subotnjem polufinalu odigranom u španjolskoj Pontevedri nadigrala izabranu vrstu Portugala sa 31-28 (12-9).

Hrvatsku su do pobjede predvodili Ivan Martinović sa osam pogodaka, Fran Milteta sa sedam i Josip Šarac sa šest golova. Četiri puta strijelac je bio Filip Vistorop, tri gola postigao je Halil Jaganjac, a po jednom su se u strijelce upisali Tomislav Špruk, Daniel Papić i Dominik Novak. Vratar Ivan Ereš imao je osam obrana.

Strijelce Portugala predvodili su Diogo Silva sa devet i Leonel Fernandes sa šest golova.

U prvom polufinalu Francuska je sa 35-33 (19-16) pobijedila Egipat, a najbolji strijelac pobjednika bio je Gaudin sa sedam pogodaka.

Izabranici Davora Dominikovića ostvarili su osmu uztastopnu pobjedu, ali Portugalci su se pokazali do sada najopasnijim suparnikom našim mladim rukometašima. Naime, početkom drugog poluvremena Hrvatska je imala prednost 14-9, da bi u samo nekoliko minuta Portugal preokretom došao do prednosti 18-17 u 42. minuti.

Prijelomnim se pokazalo razdoblje između 47. i 52. minute, kad je Hrvatska jedan gol zaostatka (20-21) pretvorila u prednost od tri pogotka (25-22). Portugalci su se u nekoliko navrata približili na dva gola zaostatka, ali ne i bliže od toga.

Finalni dvoboj je na rasporedu u nedjelju u Vigu, s početkom u 16.30 sati. Prethodno će od 14 sati za brončanu medalju igrati Egipat i Portugal.

Za hrvatske rukometaše ovog uzrasta ovo je prvo finale na svjetskim prvenstvima, dok su Francuzi bili svjetskim prvacima 2015. godine, dok su prije dvije godine osvojili broncu.