SP rukomet: Španjolska prevođena braćom Dušebajev pobijedila Francusku i osvojila broncu

epa08977592 Spain's Daniel Dujshbaev (C) in action against France's Ludovic Fabregas (R) during the Bronze Medal match between Spain and France at the 27th Men's Handball World Championship in Cairo, Egypt, 31 January 2021.  EPA/KHALED ELFIQI

EPA/KHALED ELFIQI

Rukometa reprezentacija Španjolske osvojila je brončanu medalju na svjetskom prvenstvu u Egiptu nakon što je u susretu za broncu, kojeg su vodili hrvatski suci Gubica i Milošević, pobijedila Francusku sa 35-29 (16-13).

U dvoboju rukometnih titana Španjolci su imali sve konce igre u svojim rukama. Krenuli su snažno i poveli sa 4-0, a potom su rivale cijelo vrijeme imali pod kontrolom.

U prvom dijelu susreta četiri su puta stekli prednost od pet golova (7-2, 11-6, 12-7 i 13-8). Početkom drugog poluvremena malo su posustali, Francuska se spustila na pogodak zaostatka (16-15), no Španjolska je brzo pobjegla na +4 (20-16). U 42. minuti Španjolci su imali i šest golova viška (24-18), a osam minuta prije kraja i +7 (32-25). Na koncu je završilo 35-29.

Španjolsku su do pobjede predvodila braća Alex Dušebajev s osam i Daniel Dušebajev sa šest golova, dok su kod Francuske najefikasniji bili Hugo Descat sa sedam, te Nicolas Tournat i Ludovic Fabregas sa po četiri gola.

Španjolcima je to četvrta medalja sa svjetskih prvenstva pri čemu druga bronca nakon što su treći bili 2011. godine, a imaju i dva zlata osvojena 2013. i 2005.

U finalu se kasnije sastaju branitelj naslova Danska i Švedska.