SP Rukomet: Pobjeda Slovenaca

epa08951772 Nenad Kosteski (R) of North Macedonia in action against goalkepeer Urban Lesjak (L) of Slovenia during the match between North Macedonia and Slovenia at the 27th Men's Handball World Championship in Cairo, Egypt, 20 January 2021.  EPA/Mohamed Abd El Ghany / POOL

EPA/Mohamed Abd El Ghany

Rukometaši Slovenije pobijedili su u dvoboju 1. kola IV skupine drugoga kruga Svjetskog prvenstva u Egiptu selekciju Sjeverne Makedonije s 31-21 (15-10).

Slovenci su ostali u igri za četvrtfinale jer su bez problema dobili Makedonce, koji su uoči samoga početka prvenstva upali kao zamjena za Češku.

Kod Slovenaca je prvi strijelac bio Dragan Gajič sa 7 golova, dok je Makedonce predvodio veteran Kiro Lazarov sa 6 pogodaka.

Slovenija sada ima 4 boda, kao i vodeća Švedska, koja ima utakmicu manje, dok je Makedonija bez bodova i šanse za četvrtinale. .

Hrvatska će ako bude među prve dvije momčadi II skupine u četvrtinalu igrati s jednom od reprezentacija iz ove skupine.

U utakmici skupine Švicarska je u uzbudljivoj završnici svladala Island s 20-18 (10-9). Schmid je bio prvi strijelac kod Švicaraca sa 6 golova, a Gudmunsson je postigao četiri gola za Island.

U ovoj skupini vode Portugal i Francuska sa po 4 boda, a Švicarska i Island sada imaju po 2.