SP rukomet: Danci protiv Hrvatske dobili prvo poluvrijeme

25.01.2021., sportska dvorana stadiona Kairo, Kairo, Egipat - Svjetsko rukometno prvenstvo, skupina 2, Danska - Hrvatska. Izbornik Hrvatske Lino Cervar Photo: Slavko Midzor/PIXSELL

Slavko Midzor/PIXSELL

Hrvatska rukometna reprezentacija protiv Danske lovi posljednji vlak za četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Egiptu, ali prvo poluvrijeme dobili su Danci, 17:15.

Hrvatskoj je naruku išla pobjeda Katara nad Argentinom s 26:25 i izabranicima Line Červara treba pobjeda nad Danskom za četvrtfinale.

Bomba Mamića na početku susreta i Hrvatska vodi 1:0, a Mandić iz kontre povisuje na 2:0. Danci su odgovorili dvama golovima i u šestoj je minuti opet izjednačenih 2:2. Brzo smo se vratili na prednost od dva gola, Horvat iz kontre za 4:2. Dvije obrane Pešića zaredom i vodimo 5:3. Uzvraćaju malo poslije s dva gola Danci i dolaze do novog izjednačenja, 6:6. U 18. minuti Danci dolaze do prvog vodstva na utakmici, 8:7. Više nisu ispuštali vodstvo do kraja prvog dijela, imali su po gol ili dva prednosti, a tako je završio prvi dio – 17:15 za Dance.

Červar je uoči utakmice u sastav uveo dva nova igrača. U momčad ulaze pivot Ilija Brozović i srednji vanjski Janko Kević, a izvan zapisnika će biti Marin Šipić i Josip Šarac.

Danska je u pet susreta upisala pet lakih pobjeda, ali već je osigurala prvo mjesto u skupini i ne treba joj slavlje protiv Hrvata. Danci su pobijedili Bahrein 34:20 (+14), Kongo 39:19 (+20), Argentina 31:20 (+12), Katar 32:23 (+9) i Japan 34:27 (+7).