Southampton i Chelsea u polufinalu FA kupa

EPA/WILL OLIVER

Nogometaši Southamptona i Chelseaja u nedjelju su izborili polufinale engleskog FA kupa.

Southampton, koji se bori za opstanak u Premier ligi, u četvrtfinalu je izbacio trećeligaša Wigana, pobijedivši u gostima sa 2-0 golovima Hojbjerga (62) Cédrica Soaresa (90).

Podsjetimo, Wigan je 2013. osvojio FA kup, ali je iste sezone ispao iz Premier lige.

Chelsea je kod Leicestera slavio sa 2-1. Gosti iz Londona su poveli pogotkom Morate u 42. minuti, a “lisice” su izjednačile preko Jamieja Vardyja u 76. Utakmica je otišla u produžetak, a u 105. minuti Pedro Rodriguez donosi pobjedu Chelseaju.

Dan ranije polufinale su izborili Manchester United i Tottenham. Manchester United je na Old Traffordu pobijedio Brighton sa 2-0, dok je Tottenham na gostovanju porazio Swansea sa 3-0.