Solidni Zubac bolji od nevidljivog Šarića, Clevelandu kaotična završnica protiv Brooklyna

Mar 23, 2023; Brooklyn, New York, USA;  Brooklyn Nets forward Joe Harris (12) takes a three point shot over Cleveland Cavaliers guard Darius Garland (10) in the fourth quarter at Barclays Center. Mandatory Credit: Wendell Cruz-USA TODAY Sports Photo: Wendell Cruz/REUTERS

Wendell Cruz/REUTERS

Drugi puta u tri dana sastali su se LA Clipersi i Oklahoma, za razliku od prošle u kojoj je Thunder u LA-ju odnio pobjedu, sinoć su Clippersi obranili domaći teren. Završilo je 127-105, nakon 32 minute koje su se igrale u egalu, Clippersi su od 80-78 do kraja trećeg perioda napravili seriju 12-2 za 92-80 i prelomili utakmicu na svoju stranu. Bez ozlijeđenog Paula Georgea dominirao je Kawhi Leonard s 32 koša (13/15), po šest skokova i asistencija i četiri ukradene lopte Russell Westbrook je imao 24 koša (8/13) i sedam asistencija dok je Ivica Zubac za 24 minute upisao šest koševa (2/3), uzeo 10 skokova i blokirao dva šuta.

Za Oklahomu Shai Gilgeous-Alexander je stavio 30 koševa (10/15), uz četiri skoka i tri asistencije a Dario Šarić je, nakon obećavajućeg početka u Thunderu, u zadnje dvije je utakmice, obje protiv Clippersa, na više nego mršavim brojkama – sinoć je za tri minute u igri imao jednu asistenciju, u svim drugim rubrikama ostao je na nuli.

Clippersi su sada s omjerom 39-35 peti na zapadu, Oklahoma uz New Orleans s 36-36 dijeli deseto mjesto.

Prilično uzbudljivu utakmicu odigrali su Brooklyn i Cleveland a pobjedu su s 116-114 odnijeli Cavaliersi koji s omjerom 47-28 čvrsto drži četvrtu poziciju na istoku, dok su Netsi s 39-34 sedmi, prvi u poziciji za play-in, s pobjedom manje od Miamija. Cleveland je u drugoj četvrtini vodio 49-40, Brooklyn je sredinom zadnjeg perioda imao 107-98 a utakmica je odlučena doslovno u zadnjim sekundama: na 11 sekundi prije kraja kod 114-112 za Netse Donovan Mitchell je stavio prvo pa promašio drugo bacanje, uhvatio odbijenu loptu i odmah šutirao, promašio, opet uhvatio loptu, još jednom promašio, lopta se nekako odbila do Carisa LeVerta koji na trici pronalazi Isaaca Okora koji pogađa za 116-114. Netsi su imali 1.3 sekunde za zadnji pokušaj ali Mikal Bridges nije uspio zabiti za pobjedu.

Donovan Mitchell je zabio 31 (11/24), Evan Mobley 26 (11/18) uz 16 skokova za Cleveland, Mikal Bridges 32 (11/19), Spencer Dinwiddie 25 (9/15) uz 12 asistencija za Brooklyn.