Solidne igre Zubca i Šarića u pobjedama Clippersa i Phoenixa, LeBron nastavlja vući Lakerse

Dec 5, 2022; Dallas, Texas, USA; Phoenix Suns forward Dario Saric (20) passes the ball from the floor during the second half against the Dallas Mavericks at the American Airlines Center. Mandatory Credit: Jerome Miron-USA TODAY Sports Photo: Jerome Miron/REUTERS

Jerome Miron/REUTERS

LA Clippersi su  na jedva iznad 50 posto pobjeda (25-24) ali jasno je da kad su barem koliko-toliko kompletni, mogu dobiti svakoga. U nedjelju navečer s 112-108 pobijedili su Dallas oslabljen za Christiana Wooda (18.4 koševa, 8.4 skokova po utakmici) a prevagu su donijeli Kawhi Leonard s 30 koševa (10/18) i devet skokova i Paul George s 21 košem (6/11). Ivica Zubac standardno je bio u prvoj petorci, za 23 minute upisao je šest koševa (2/6) i devet skokova. Za Dallas Luka Dončić 29 koševa (9/21), deset skokova, četiri asistencije i jedna tehnička greška, deseta ove sezone.

Phoenix je stigao do treće pobjede zaredom, s Chrisom Paulom u sastavu s 112-110 su pobijedili Memphis koji je nakon -29 u trećoj četvrtini došao u priliku za pobjedu. Mikal Bridges zabio je 24 (8/21), Chris Paul 22 (8(18) i 11 asistencija, Torrey Craig 20 (7/9), Dario Šarić za 21 minutu 14 koševa (4/5), osam skokova, četiri asistencije i tri ukradene lopte. Za Grizzliese koji su imali zadnji napad na utakmici za izjednačenje ili pobjedu Ja Morant 27 koševa (9/17) i osam asistencija.

Shai Gilgeous-Alexander zabio je svoj 34. koš (13/21) za 101-99 na devet sekundi prije kraja utakmice protiv Denvera za kojeg nije igrao Nikola Jokić. Jamal Murray je uzeo šut za izjednačenje sa istekom vremena, nije zabio pa je ostao na 26 koševa (11/23) i devet asistencija.

LeBron James nastavlja na svojim 38-godišnji leđima nositi Lakerse. U pobjedi 121-112 nad Portlandom koji je na 4-12 u zadnjih 16 utakmica imao je 37 koševa (14/24) i 11 skokova, Thomas Bryant zabio je 31 (12/15) uz 14 skokova. Za Portland Anfernee Simmons 31 koš (12/20).