Šokantni preokret Belgije protiv nesretnog Japana

U susretu osmine finala Svjetskog prvenstva u Rostovu na Donu su nogometaši Belgije su velikim preokretom i pogotkom Nacera Chadlija u 94. minuti pobijedili Japan s 3-2 (0-0) i plasirali se u četvrtfinale.

Japanci su bili na pragu velikog iznenađenja i najvećeg uspjeha u povijesti jer su do 69. minute protiv favorizirane Belgije vodili s 2-0, no belgijska momčad je u zadnjih 20 minuta pokazala klasu i zabila tri gola.

Japan je poveo golom Genkija Haraguchia u 48. minuti, a u u 52. minuti je Takashi Inui povećao na 2-0. U 69. minuti za Belgijance je smanjio Jan Vertonghen, a u 74. minuti su uspjeli i izjednačiti preko Marouanea Fellainija. U posljednjim trenucima susreta i četvrtoj minuti sudačke nadoknade Nacer Chadli je nakon brzog protunapada postigao konačnih 3-2 za Belgijance.

Belgija će u četvrtfinalu 6. srpnja u Kazanju igrati s Brazilom, koji je ranije s 2-0 izbacio Meksiko golovima Neymara (51) i Roberta Firmina (88).