Slavlje Rijeke protiv vrlo dobrih “Farmaceuta”

03.08.2019., stadion Rujevica, Rijeka - Hrvatski Telekom Prva liga, 3. kolo, HNK Rijeka - NK Slaven Belupo. Photo: Nel Pavletic/PIXSELL

Nel Pavletić/Pixsell

U drugoj utakmici drugog dana 3. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je, pred 4 289 gledatelja na Rujevici, rezultatom 3-1 (2-0) svladala Slaven Belupo i tako zadržala maksimalni bodovni učinak.

Strijelci za Bijele bili su Čolak, Lončar i Tomečak, dok je pogodak za goste postigao Ivan Krstanović.

Prvu priliku vidjeli smo u 4. minuti kada je Muzafer Ejupi na ubačaj Ihaorša s desne strane s nekih 10 metara pucao iz okreta, no Prskalo je bio siguran u reakciji i upisao obranu.

U 9. minuti dobra situacija za Rijeku no Pavičić je loše reagirao na dodavanje Lončara i propustio bolje iskoristiti u šesnaestercu gostiju.

Rijeka do rezultatske prednosti stiže u 24. minuti kada je Antonio Čolak nakon lijepe akcije mirno matirao Filipovića za 1-0 Bijelih. Bio je to Čolakov drugi pogodak u sezoni.

U 26. travnjak je zbog ozljede napustio Tomislav Božić, u igru je ušao Krystian Nowak.

Dvije minute poslije Rijeka ima 2-0. Strijelac je nakon atraktivnog prolaska Čolaka bio Stjepan Lončar kojem je to bio ovosezonski prvijenac.

Nakon drugog primljenog pogotka, do tada dijelom čak i dominantniji, gosti su se defanzivno gotovo u potpunosti raspali te je Rijeka puno jednostavnije pronalazila prostor za kreiranje opasnih situacija pred vratima Filipovića, no Čolak i Lončar nisu iskoristili svoje prilike.

Nakon nekoliko dokumentiranih ispada bijesa stratega gostiju Sertića, Farmaceuti su, zbog toga ili ne, počeli prijetiti.

U 39. bilježimo odličnu priliku gostiju kada je Delić s lijeve strane oštro ubacio u sredinu, na 10 metara je na udarcu Nemanja Glavčić čiji udarac ide ravno u Prskala.

Minutu poslije Paracki je uputio snažan udarac s nekih tridesetak metara i natjerao Prskala na paradu, lopta se odbija do Ejupija na nekih sedam metara, no njegov udarac glavom odlazi iznad okvira.

Na poluvremenu je Sertić u svlačionici ostavio Darija Čanađiju i u igru poslao Ivana Krstanovića koji tridesetak sekundi poslije u svom prvom dodiru s loptom postiže pogodak za 2-1. Sjajan posao prethodno 89. ligaškom pogotku Krstanovića odradio je Ejupi. Spomenimo i to da se 36-godišnji napadač Farmaceuta ovim pogotkom izjednačio s Ninom Bulom po broju postignutih golova na vječnoj ljestvici Prve HNL.

U 49. ponovno prijeti Belupo. Puclin je pucao s nekih 11 metara iskosa, no lopta odlazi pored suprotne vratnice.

Odličnu situaciju Rijeka je imala u 60. minuti nakon bijega Lončara po lijevoj strani domaćeg napada, no Nowak u posljednji trenutak ispred Čolaka ispucava loptu i otklanja opasnost.

Dvije minute poslije Prskalo zarađuje dnevnicu. Iharoš je ubacio s desne strane, a Ejupi na nekih sedam metara viši u skoku od Župarića, no domaći vratar odličnom reakcijom odbija u udarac iz kuta iz kojeg gosti nisu zaprijetili.

Bišćan prvu promjenu obavlja u 68. minuti kada je umjesto Pavičića u igru poslao Acostyja, a tri minute poslije gosti rade posljednju zamjenu, Bogojević umjesto Puclina.

Rijeka rezultatsku prednost ponovno postavlja na dva razlike pogotkom Tomečaka na asistenciju Čolaka u 73. minuti. Bio je to sedmi ligaški pogodak Tomečaka u jubilarnom 100. nastupu za Rijeku.

Murić je igru napustio u 76., ušao je Daniel Iglesias.

U 82. je Filipović krivo procijenio ubačaj Acostyja, lopta se od Međimorca odbija u vratnicu i dolazi do Iglesiasa, čiji udarac odlazi preko okvira.

Dvije minute poslije Capan je ušao umjesto Lončara.

Do kraja utakmice Rijeka je mirno sačuvala stečenu prednost i tako upisala treću pobjedu u tri odigrana kola, dok su gosti i dalje bez osvojenog boda u ovoj sezoni.