SLAVILI NA GOSTOVANJU: Veliki preokret Atlante u Houstonu

epa05083533 New York Knicks forward Kristaps Porzingis of Latvia (C) puts up a shot over his teammate New York Knicks center Robin Lopez (L) and the Detroit Pistons guard Reggie Jackson (R) in the first half of their NBA game at Madison Square Garden in New York, New York, USA, 29 December 2015.  EPA/JASON SZENES CORBIS OUT

Košarkaši Atlante slavili su na gostovanju u Houstonu sa 121-115, iako je domaća momčad nakon prvog poluvremena vodila 71-56, a najbolji šuter Hawksa Kyle Korver promašio svih deset pokušaja za tricu na utakmici.

Rocketsi su do 71 koša u prve 24 minute došli ponajviše zahvaljujući sjajnom postotku šuta za tricu (73 %) i lošoj obrani koju su igrali Hawksi. Houston je početkom druge četrvtine imao čak 19 koševa prednosti (48-27), ali Atlanta je čvršćom i pokretljivijom obranom u drugom poluvremenu nadoknadila zaostatak i stigla do vrijedne pobjede. Hawksi su drugio dio dvoboja dobili sa 65-44), iako je nastavljena šuterska agonija Kylea Korvera.

Najbolji šuter Atlante postigao je svega dva koša iz slobodnih bacanja, a promašio svih 11 pokušaja iz igre, od čega je 10 bilo za tricu. Korver je na posljednje dvije utakmice trice šutirao 0-18, ali suigrači mu još uvijek vjeruju i spremni su čekati njegovu pozitivnu seriju koliko god dugo bude trebalo.
“Kyle će napraviti mnoge druge stvari koje će nam pomoći. Dao bih mu još deset trica i ne bih imao problema da ih sve promaši, jer je on i dalje naša najbolja opcija”, izjavio je centar Al Horford s 30 koševa i 14 skokova jedan od najzaslužnijih za pobjedu Hawksa.
Kent Bazemore je ubacio 26 poena, a Paul Millsap uz 22 koša imao 13 skokova, četiri asistencije i pet blokada. Jeff Teague je kombinirao 22 poena i osam asistencija. Kod domaćih Dwight Howard je uz 30 koševa imao 16 skokova, a James Harden je bio na pragu ‘triple-double’ učinka s 26 poena, 10 skokova i osam asistencija.
Marc Gasol se prometnuo u junaka pobjede Memphisa nad Miamijem 99-90, do koje su Grizzliesi došli u produžetku. Na kraju regularnog dijela utakmice obje su momčadi imale priliku za pobjedu. Mike Conley je promašio otvoren šut za domaće, dok je Chris Bosh pod pritiskom promašio pokušaj poluhoroka.
Marc Gasol je od od Memphisovih 16 poena u dodatnih pet minuta postigao sedam te pobrao najveće zasluge za pobjedu u koju je ugradio 23 koša, osam skokova, šest asistencija i četiri blokade. Zach Randolph je postigao 17 poena, a Jeff Green i Mike Conley svaki po 16. Chris Bosh je s 22 koša bio najbolji strijelac Miamija. Dwyane Wade postigao je 19 poena, a Goran Dragić 16.
U Oklahoma Cityju su navikli vidjeti Kevina Duranta (26 koševa, 8 asistencija, 6 skokova) i Russella Westbrooka (27 koševa, 7 skokova, 7 asistencija) u naslovnim ulogama, pobjeđuje li Thunder ili gubi. U noći s utorka na srijedu Oklahoma je svladala Milwaukee sa 131-123, a spomenuti dvojac imao je veliku pomoć od rezervista, centra Enesa Kantera (23 koša, 8 skokova) i novaka u ligi, razigravača Camerona Paynea (16 koševa, 3 asistencije), koji su bili važni kad se domaća momčad početkom posljednje četrvtine odvojila na 14 poena prednosti (109-95).
Gostujuću momčad predvodili su Khris Middleton s 36 koševa i sedam asistencija te Giannis Antetokounmpo 27 poena i 10 skokova.
New York Knicksi su prekinuli crni niz od četiri poraza uvjerljivom pobjedom nad Detroitom 108-96 u Madison Square Gardenu. Carmelo Anthony je ubacio 24 koša uz šest asistencija i šest skokova, ali zasjao je rezervist Derrick Williams koji je za samo 18 minuta postigao 18 poena uz dva atraktivna zakucavanja. Centar Robin Lopez (11 koševa, sedam skokova, šest blokada) dobio je bitku s najboljim skakačem lige Andreom Drummondom (13 poena, devet skokova). Ersan Ilyasova je s 19 koševa bio najbolji strijelac Pistonsa, dok su Marcus Morris i Reggie Jackson ubacili po 17 poena.
Cleveland je došao do 21. pobjede slavljem u Denveru 93-87 protiv oslabljenih Nuggetsa koji su opet bili bez Mudiaya i Galinarija. LeBron James je u pobjedu Cavaliersa ugradio 34 koša, Iman Shumpert je postigao 16, a J. R. Smith 11 poena. Denver je s 29 koševa i sedam skokova predvodio Will Burton.
OZNAKE: Houston, NBA, atlanta