Slaven Belupo i Istra 1961 postigli po gol i osvojili po bod

20.03.2021., Koprivnica - 26. kolo Hrvatski Telekom Prve HNL:, Slaven Belupo - Istra 1961. Photo: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

Dvoboj 26. kola HT Prve lige u kojem su snage odmjerili Slaven Belupo i Istra 1961 završio je bez pobjednika. Domaćini su poveli preko Miroslava Iličića, a konačni ishod je iz kaznenog udarca postavio Šime Gržan. Izabranici Tomislava Stipića tako su ostali bez pobjede i devetu prvenstvenu utakmicu u nizu.

Obje momčadi su u dosadašnjem tijeku sezone osvojile po 24 boda čime su poravnate na prvenstvenoj ljestvici, s tim što Farmaceuti imaju odigranu jednu utakmicu manje.

Paracki je već u prvoj minuti pogreškom gurnuo u šansu Bandea, no on je bio neodlučan te je naposljetku dobra situacija rezultirala samo lošim šutem pored gola.

Novo uzbuđenje čekali smo sve do 22. minuti kada je Lulić u priliku izbacio Konolla kojeg u kaznenom prostoru nakon driblinga ruši Silva, a sudac Jović je pokazao na bijelu točku. VAR ga je pozvao na pregled video snimke, a zagrebački sudac je ostao kod svoje odluke. Izvođač kaznenog udarca bio je Nemanja Glavčić, međutim njegov pokušaj odlično brani Lučić.

Samo minutu nakon propuštene prilike domaćini ipak dolaze do vodstva. Iz slobodnog udarca je ubacio Glavčić, a loptu iz peterca pored Šutala u mrežu šalje Iličić.

Istra 1961 je veliku priliku za izjednačenje imala u 44. minuti kada je Špoljarić bio u situaciji 1 na 1 s Filipovićem, ali vratar Slavena brani njegov udarac.

Na odbijenu loptu su natrčali Gržan i Goda, a sudac Jović je u tom duelu vidio prekršaj domaćeg igrača te je pokazao na još jedan jedanaesterac, ali ovaj put za goste. S bijele točke je pucao Gržan te je uz male poteškoće uspio svladati Filipovića.

Na početku drugog poluvremena Slaven je imao veliku priliku da ponovno dođe u vodstvo. Lulić je u 48. minuti idealno uposlio Knolla koji s pet metara neometan iz odlične pozicije loše puca i ne pogađa okvir gola već svladanog Lučića.

U 73. minuti iz slobodnog udarca s oko 25 metara pucao je Glavčić, no lopta je prošla poviš gola.

Tri minute kasnije nakon ubačaja iz kuta udarac je iz peterca uputio Etoundi, a s gol linije loptu izbija Rafa Navarro.

Farmacueti su dobru akciju odigrali u 88. minuti kada je Glavčić asistirao za Lulića, a njegov prizemni udarac s desetak metara iskosa nogom brani Lučić.

Pobjedu domaćima je u 92. minuti mogao donijeti Glavčić koji se izborio za udarac s ruba kaznenog prostora, no lopta je pogodila stativu.

Kolo se nastavlja od 17:05 kada je na Poljudu na rasporedu dalmatinski dvoboj Hajduka i Šibenika.