Slalom u Adelbodenu: Bez Hrvata u drugoj vožnji

epa08926248 Filip Zubcic of Croatia in action during the second run of the men's giant slalom race at the FIS Alpine Skiing World Cup event in Adelboden, Switzerland, 08 January 2021.  EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT

EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT

Francuz Clement Noel bio je najbrži u prvoj vožnji slaloma Svjetskog kupa u švicarskom Adelbodenu, a nijedan od četiri hrvatska skijaša nije uspio izboriti drugu vožnju.

Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić odustao je u prvoj vožnji slaloma nakon što je sa startnim brojem 16 na samom početku staze “zahaklao” vrata. Zubčić je u prethodna dva dana zauzeo dva druga mjesta u veleslalomu u Adelbodenu, ali nije uspio nastaviti sa sjajnim rezultatima i u slalomu.

Na prošlom slalomu u Zagrebu Zubčić je petim mjestom ostvario rezultat karijere u ovoj disciplini.

Istok Rodeš je sa startnim brojem 32 zaostao 2.51 sekundi za vodećim, što mu je bilo dovoljno za 37. mjesto, a do plasmana u drugu vožnju nedostajalo su mu 43 stotinke.

Matej Vidović je imao startni broj 57, a zauzeo je 44. poziciju s 2.92 sekundi zaostatka za Noelom, dok je Samuel Kolega odustao. Obojica su na prošlom slalomu u Zagrebu ostvarili plasmane karijere.

Noel vodi sa 41 stotinkom prednosti ispred sunarodnjaka Victora Muffat-Jeandeta, dok trećeplasirani Švicarac Loic Meillard zaostaje 42 stotinke.