SKIJAŠICE OTVORILE NOVU SEZONU Lara Gut odnijela pobjedu na veleslalomu u Soeldenu

EPA/GIAN EHRENZELLER

Švicarska skijašica Lara Gut pobijedila je na veleslalomu u austrijskom Soeldenu, prvoj utrci nove sezone Svjetskoga kupa.

Prošlogodišnja ukupna pobjednica Svjetskog kupa dominirala je i u premijenoj utrci sezone pobijedivši s velikih 1.44 sekundi prednosti ispred Amerikanke Mikaele Shiffrin, dok je treće mjesto osvojila 20-godišnja Talijanka Marta Bassino (+1.93), kojoj je to prvo postolje u karijeri. Za Gut je ovo druga pobjeda u Soeldenu, ukupno 19. u karijeri i četvrta veleslalomska.

Na stazi ledenjaka Rettenbach nad Soeldenom nastupila je i jedina hrvatska skijašica Leona Popović koja sa visokim startnim brojem 64 zauzela 48. mjesto s zaostatkom od 5.60 sekundi.

U nedjelju se u Soeldenu vozi musški veleslalom uz nastup Filipa Zubčića i Samuela Kolege.

1.  Lara Gut (Švi)          1:10.11 1:12.91 2:23.02
2.  Mikaela Shiffrin (USA)         1:11.53 1:12.93 2:24.46
3.  Marta Bassino (Ita)           1:11.95 1:13.00 2:24.95
4.  Stephanie Brunner (Aut)     1:12.36 1:12.94 2:25.30
5.  Sofia Goggia (Ita)            1:12.92 1:12.87 2:25.79
6.  Tessa Worley (Fra)           1:12.88 1:12.96 2:25.84
7.  Michaela Kirchgasser (Aut)  1:12.39 1:13.64 2:26.03
8.  Petra Vlhova (Slk)         1:13.64 1:12.61 2:26.25