Sjajni Bojan Bogdanović s 22 koša povukao Pistonse do gostujuće pobjede nad Denverom

November 18, 2022, Los Angeles, California, USA: Detroit Pistons forward Bojan Bogdanovic 44 is defended by Los Angeles Lakers guard Patrick Beverley 21 during an NBA, Basketball Herren, USA basketball game, Friday, Nov. 18, 2022, in Los Angeles. Los Angeles USA - ZUMAc68_ 20221118_zaf_c68_015 Copyright: xRingoxChiux

Ringo Chiu

Detroit Pistonsi su kreirali prilično veliko iznenađenje gostujućom 110-108 pobjedom, prvom ove sezone, nad Denver Nuggetsima koji su sada s 10-7 omjerom na diobi petog mjesta Zapadne konferencije. Pistonsi su na četiri pobjede što znači da su dostigli Charlotte i nisu više usamljeni na dnu Istoka.

Najbolji igrač Detroita bio je Bojan Bogdanović koji je za 22 koša šutirao 7/12 za dva i 1/5 za tri, pogodio je pet od šest slobodnih bacanja, uhvatio je čak devet skokova, podijelio četiri asistencije i izgubio tri lopte. Uz njega, odličan je bio Alec Burks koji se vraća u formu nakon ozljede, zabio je 21 koš (7/13). Marvin Bagley, također povratnik nakon ozljede, dodao je 14 (7/8) dok je Jaden Ivey ostao na sedam koševa (3/11) i pet asistencija. Cade Cunningham i Isaiah Stewart nisu igrali.

Nikola Jokić se vratio u sastav Denvera nakon tri utakmice i preboljenog COVID-a i za jedan skok je propustio triple-double, upisao je 31 koš (12/16), 10 asistencija i devet skokova.

Osam minuta prije kraja Pistonsi su imali vodstvo 96-84 da bi se u zadnje dvije minute ušlo s 104-103 za Bogdanovićevu momčad. Burks je zabio četiri koša za redom za +5 da bi nakon četiri uzastopna Jokićeva koša utakmicu odlučio Bogdanović s dva pogođena bacanja na osam sekundi prije kraja. Zadnji napad imao je Denver, Jamal Murray je izborio bacanja, nakon pogođenog prvog namjerno je promašio drugo, do lopte je došao Aaron Gordon međutim sa istekom vremena nije pogodio dvicu za izjednačenje i produžetak.