Šibeniku bodovi, a Istri 1961 dojam

10.02.2012., Sibenik - Zaostalo 15. kolo Prve HNL, HNK Sibenik - NK Istra 1961. Deni Juric.

Hrvoje Jelavic/PIXSELL

U zaostalom susretu 5. kola HT Prve lige Šibenik je na Šubićevcu pogotkom Denija Jurića slavio protiv Istre 1961 rezultatom 1:0 (0:0). Gosti mogu žaliti za propuštenom šansom obzirom da su veći dio utakmice bila bolja momčad, no nisu iskoristili brojne kreirane prilike.

S nova tri boda Narančasti su uz utakmicu više preskočili Hajduk na petom mjestu ljestvice te su posljednjeplasiranim Zeleno-žutima pobjegli na 11 bodova prednosti.

Prvu priliku na utakmici kreirali su gosti u 6. minuti kada je po lijevoj strani probio Gržan, a potom je idealno uposlio Šipoša koji sa šest metara iz odlične situacije šalje loptu iznad vratnice.

Zeleno-žuti su opasno zaprijetili i u 20. minuti kada je udarac Špoljarića s dvadesetak metara prohujao poviš grede.

U 23. minuti nakon dobre akcije i duplog pasa s Lončarom u prilici se našao Gržan čiji udarac sa 7-8 metara iskosa brani Labrović.

Bulat je u 28. minuti lukavo pokušao pogoditi izravno iz kornera, ali lopta je završila na vanjskoj strani stative. Bila je to prva šansa za Narančaste.

Špoljarić je ponovno u šansi u 31. minuti nakon što ga je uposlio Šipoš, no s desetak metara šalje loptu iznad grede.

Istra prijeti i u 40. minuti kada Gržan s dvadeset metara snažno puca ravno u Labrovića. Minutu kasnije Vuk je uposlio Lončara koji s ruba kaznenog prostora također gađa vratara Šibenika.

Usprkos boljoj igri gostiju do vodstva prvi dolazi Šibenik. Jurić se u 52. minuti nakon dodavanja Bilića pored dva igrača Istre sjurio s centra te je u situaciji 1 na 1 matirao Lučića za svoj osmi ovosezonski prvenstveni pogodak.

Istra je blizu izjednačenja bila u 63. minuti kada je Blagojević s dvadesetak metara iz poluvoleja zatresao gredu.

U 70. minuti sporna situacija u šesnaestercu domaćih nakon što je u duelu s Bilićem pao Guzina, no sudac Pejin, kao ni VAR soba nisu se oglasili.

Blizu gola gost su bili i u 73. minuti kada je Guzina nakon ubačaja iz slobodnog udarca glavom pucao pored vratiju.

Minutu kasnije velika prilika i na drugoj strani kada je Todorski pobjegao Einaru, a onda je u situaciji 1 na 1 sa sedam metara iskosa njegov pokušaj u korner odbio Lučić.

U 79. minuti Guzina je pronašao Špoljarića koji se odličnim driblingom oslobodio Kvesića, a onda sa sedam metara pogodio stativu.

Špoljarić je u prilici i četiri minute kasnije kada nakon povratne lopte s desetak metara loše puca i šalje loptu pokraj suprotne stative.

Istra 1961 je do konca susreta nastavila s terenskom dominacijom, no nisu uspjeli doći do pogotka kojim bi se iz Šibenika vratili barem s bodom.

Danas je na rasporedu odigravanje još jednog zaostalog susreta. Riječ je o dvoboju 5. kola HT Prve lige u kojem Rijeka u Jadranskom derbiju od 18:05 na Rujevici dočekuje Hajduk.