Šibenik i Varaždin u prilikama siromašnom dvoboju odigrali bez golova

07.02.2021., stadion Subicevac, Sibenik – 20. kolo Hrvatski Telekom Prve liga, HNK Sibenik - NK Varazdin. Neven Djurasek

Hrvoje Jelavic/PIXSELL

U 20. kolu HT Prve lige Šibenik i Varaždin su na kišovitom i vjetrovitom Šubićevcu odigrali bez pogodaka. Bila je to prilikama siromašna predstava u kojoj nijedna momčad nije pokazala da zaslužuje tri boda tako da je remi na koncu pošten ishod.

Uvodni dio susreta prošao je u poprilično slabom tempu čemu je kumovao i jak vjetar tako da smo prvu ozbiljniju situaciju vidjeli u 30. minuti kada je iz slobodnog udarca s oko 25 metara pucao Postonjski, lopta se odbija od živog zida, ali usprkos tome Labrović brani njegov pokušaj.

Minutu kasnije Memija ubačajem s desne strane pronalazi Obregona koji šalje loptu u mrežu, ali pomoćni sudac je opravdano signalizirao zaleđe tako da zgoditak nije priznat.

U 38. minuti udarac je s dvadesetak metara okušao i Boban, no Labrović sigurno brani.

Narančasti su jedinu priliku u prvom dijelu imali 44. minuti kada je Bulat iz kornera pronašao Schildenfelda, ali njegov udarac glavom s gol linije čisti Elezi.

Serija kornera domaćih okončana je u 62. minuti kada ubačaj Bulata na prvoj stativi nije uspio iskoristiti Bilić, a na drugoj Schildenfeld.

Usprkos terenskoj inicijativi Šibenik je kroz igru teško dolazio do prilika tako da su šanse bili slobodni udarci. U jednom takvom u 80. minuti udarac je s oko trideset metara uputio Čurić, a lopta je proletjela iznad grede. Isti učinak je imao i pokušaj Bulata pet minuta kasnije što je ujedno bila posljednja situacija na utakmici vrijedna pozornosti.

U nedjeljnom programu 20. kola još se od 17:05 u Puli sastaju Istra 1961 – Dinamo dok će kolo sutra u Koprivnici od 18 sati zaključiti Slaven Belupo i Gorica.