Sevilla ‘za petama’ Real Madridu, minimalno su pobijedili Getafe

epaselect epa09653096 Sevilla's midfielder 'Papu' Gomez (C) celebrates with teammates after scoring the 1-0 goal during the Spanish LaLiga soccer match between Sevilla FC and FC Barcelona held at Sanchez Pizjuan Stadium, in Seville, southern Spain, 21 December 2021.  EPA/Jose Manuel Vidal

EPA/Jose Manuel Vidal

Nogometaši Seville u nedjelju su, u susretu 20. kola španjolske Peimere, slavili protiv Getafea s 1:0 te tako smanjili zaostatak za vodećim Real Madridom na pet bodova.

Jedini pogodak na utakmici zabio je Rafa Mir u 22. minuti. Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić je za Sevillu igrao od 62. minute.

Andalužani su ovom utakmicom nastavili osličan niz rezultata na svom Ramon Sanchez Pizjuan stadionu u prvenstvu, ostvarivši osmu pobjedu uz dva remija.

Sevilla čvrto drži drugo mjesto sa 44 boda, pet manje od vodećeg Real Madrida, te 10 više od trećeplasiranog Real Betisa koji je u ranijem terminu odigrao 1:1 kod Rayo Vallecana.

Gosti su poveli u sudačkoj nadoknadi golom Sergia Canalesa, a za Rayo je izjednačio Ivan Balliu u 71. minuti.