‘Šestica’ RB Leipziga, Dani Olmo asistent i strijelac, Gvardiol odigrao cijeli susret

epa09767531 Leipzig’s Christopher Nkunku (2-L) celebrates with teammates after scoring the 1-1 goal during the UEFA Europa League play-off soccer match between RB Leipzig and Real Sociedad in Leipzig, Germany, 17 February 2022.  EPA/CLEMENS BILAN

EPA/CLEMENS BILAN

U posljednjoj utakmici 23. kola njemačkog nogometnog prvenstva RB Leipzig je kao gost svladao berlinsku Herthu sa 6-1 (1-0).

Goste je u prvom poluvremenu u vodstvo doveo Henrichs (20), da bi početkom nastavka Jovetić (48) poravnao na 1-1 nakon što je njegov udarac pogodio blok hrvatskog reprezentativca Joška Gvardiola i promijenio smjer te postao neobranjiv za Gulascija.

Ipak, pobjedu RB Leipzigu s dva gola osigurao je Nkunku (64-11m, 67), prvo je pogodio iz kaznenog udarca kojega je i sam izborio, a zbog kojega je isključen Kempf, dok je drugi put zatresao mrežu na asistenciju bivšeg igrača Dinama Danija Olma. Upravo je Olmo (74) bio i strijelac za 4-1, a do kraja susreta u strijelce su se upisali Haidara (81) i Poulsen (88).

Gvardiol je odigrao čitavu utakmicu za RB Leipzig.

Ovom pobjedom RB Leipzig je skočio na četvrto mjesto ljestvice sa 37 bodova, koliko imaju i peti Hoffenheim te šesti Freiburg, dok je Hertha 15. sa 23 boda.

Ranije u nedjelju je vodeći dvojac ostvario također uvjerljive pobjede, Bayern je na svom terenu preokretom svladao posljednji Greuther Fuerth sa 4-1 (0-1), dok je Borussia Dortmund sa čak 6-0 (2-0) bila uspješnija od imenjakinje iz Moenchengladbacha. U Münchenu je goste u završnici prvog poluvremena u prednost doveo njihov najbolji strijelac Hrgota (42), no u nastavku su domaći odgovorili preko svog najboljeg strijelca Lewandowskog (46, 82), koji je postigao pogotke za 1-1 i 3-1, dok je Griesbeck (61-ag) postigao autogol u pokušaju da spriječi dodavanje Muellera za Lewandowskog. Konačni rezultat je u sudačkoj nadoknadi postavio Choupo-Moting (90+1).

Dvostruki strijelac za Dortmund bio je kapetan Reus (26, 82), a u međuvremenu su se u strijelce upisali i Malen (32), Wolf (70), Mokuoko (74) te Can (90+1-11m). Marin Pongračić igrao je od 42. minute za Dortmund.

Vodeći Bayern sada ima 55 bodova, šest više od druge Borussije Dortmund.

REZULTATI 23. KOLA,
Petak:
Mainz 05 – Bayer 3-2 (Martin 57, Boetius 84, Ingvartsen 88 / Schick 35, Alario 74)
Subota:
Wolfsburg – Hoffenheim 1-2 (Wind 36 / Larsen 73, KRAMARIĆ 78)
Arminia – Union Berlin 1-0 (Okugawa 53)
Stuttgart – Bochum 1-1 (Bella-Kotchap 56-ag / Lowen 90+4-11m)
Augsburg – Freiburg 1-2 (Gregoritsch 17 / Petersen 4, Schlotterbeck 26)
Koeln – Eintracht F. 1-0 (Modeste 84)
Nedjelja:
Bayern – Greuther Fuerth 4-1 (Lewandowski 46, 82, Griesbeck 61-ag, Choupo-Moting 90+1 / Hrgota 42)
Borussia D. – Borussia M. 6-0 (Reus 26, 82, Malen 32, Wolf 70, Mokuoko 74, Can 90+1-11m)
Hertha – RB Leipzig 1-6 (Jovetić 48 / Henrichs 20, Nkunku 64-11m, 67, Olmo 74, Haidara 81, Poulsen 88)