SERIE A: Trijumf Napolija u Veroni

epa08498920 Hellas Verona's head coach Ivan Juric gestures during the Italian Serie A soccer match Hellas Verona  vs Cagliari Calcio at Marcantonio Bentegodi stadium in Verona, Italy, 20 June 2020. The Serie A resumes after more than three months of stop due to the Coronavirus emergency in Italy.  EPA/EMANUELE PENNACCHIO

EPA/EMANUELE PENNACCHIO

Nogometaši Napolija slavili su na gostovanju u Veroni sa 2-0 (1-0) i zadržali se na tri boda prednosti pred Milanom u utrci za mjestom u Europskoj ligi.

Poljski napadač Arkadiusz Milik postigao je vodeći pogodak za Napoli u 38. minuti. Domaćoj momčadi koju vodi Ivan Jurić u 61. minuti poništen je pogodak Faraonija, jer je asistent Zaccagni prije ubačaja u driblingu loptu zahvatio rukom. Pobjedu Napolitanaca potvrdio je Meksikanac Hirving Lozano u 90. minuti.

U dvoboju SPAL-a i Cagliarija gosti su do pobjede došli u trećoj minuti sučevog dodatka na isteku utakmice, a u važnim ulogama su bili hrvatski nogometaši. Marko Rog je sa tridesetak metara uputio snažana i precizan udarac kojeg je vratara SPAL-a Karlo Letica uspio krajnjim naporom zaustaviti. No, na odbijenu loptu prvi je dotrčao Joao Pedro, ubacio pred vrata gdje je neometani Giovanni Simeone glavom poslao loptu u nebranjenu mrežu.

Oba hrvatska nogometaša bila su u početnim postavama svojih momčadi.

Vodeći Juventus ima 66 bodova, četiri više i utakmicu više od drugoplasiranog Lazija. Napoli je na šestom mjestu sa 42 boda, Verona je osam sa 38 bodova, a Cagliari se sa 35 bodova probio na 10. poziciju. SPAL je 11 kola prije kraja sa samo 18 bodova na predzadnjem mjestu.

OZNAKE: Napoli, Verona, serie a