SERIE A Roma kod kuće svladala Juventus i zadržala izglede za osvajanje naslova prvaka

epa05964951 Romas Stephan El Shaarawy jubilates after scoring the  2-1 goal during Serie A soccer match as Roma vs FC Juventus at Olimpico Stadium in Rome, Italy, 14 May 2017.  EPA/CLAUDIO PERI

Nogometaši Rome u nedjelju su slavili protiv Juventusa sa 3:1 i zadržali izglede za osvajanje naslova. Juventus je ovim porazom ostao na 85 bodova, a Roma im se približila na 81.

Poveo je Juventus u 21. minuti pogotkom Marija Lemine, kojem je nesebično asistirao Gonzalo Higuain. Ali, domaćini do kraja utakmice rade potpuini preokret. Prvo je izjednačio Daniele De Rossi u 25. minuti, za 2:1 zabio Stephan El Shaarawy u 56., a konačnih 3:1 postavio je Radja Nainggolan u 65. minuti susreta.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić odigrao je cijelu utakmicu za Juventus, jednom je pucao prema golu Rome. Imao je i jedan uspješan dribling, 41 dodavanje, od kojih su tri bila ključna, upisao je i tri centaršuta i osam dugih lopti. Od osam duela u kojima se našao, uspješan je bio u polovici. Izgubio je jednu loptu, ali je jednu i osvojio, otklonio tri opasnosti i napravio jedan prekršaj.