SERIE A Remi Rome, poraz Fiorentine uz crveni karton Kalinića

epa05909026 Fiorentina's Nikola Kalinic and Empoli's Manuel Pasqual during the soccer match Acf Fiorentina vs Empoli at Artemio Franchi stadium in Florence, Italy, 15 April 2017  EPA/MAURIZIO DEGL' INNOCENTI

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Nikola Kalinić zaradio je u subotu, u porazu svoje Foirentine od Empolija crveni karton. Sudac Paolo Silvio Mazzoleni Kaliniću je crveni pokazao u petoj minuti sudačke nadoknade zbog rasprave.

Empoli je poveo u 37. minuti preko El Kaddourija, a Fiorentina je izjednačila u 64. preko Tella. Pobjednički pogodak za Empoli postigao je Pasqual u trećoj minuti sudačke nadoknade, sa bijele točke.

Genoa i Lazio odigrali su 2:2. Strijelci za Genou bili su Giovanni Simeone i Goran Pandev, a za Lazio Lucas Biglia i Luis Alberto. Torino i Crotone također su remizirali, odigravši 1:1. Belotti je Torino doveo u vodstvo u 66. minuti sa bijele točke, a izjednačio je Simy u 81. minuti. Istim rezultatom završila je utakmica Rome i Atalante. Jasmin Kurtić Atalantu je doveo u vodstvo u 22. minuti, a bod Romi spasio je Edin Džeko u 50.

Cagliari je s 4:0 slavio protiv Chieva, a dva je gola postigao João Pedro. U strijelce su se upisali i Marco Borriello te Marco Sau. Palermo i Bologna odigrali su bez pogodaka.