Serie A: Poraz Milana, preokret Juventusa, vodeći Inter remizirao

epa09151179 Inter’s Ivan Perisic (R) scores the 1-1 goal during the Italian Serie A soccer match Spezia Calcio vs Fc Inter at Alberto Picco stadium in La Spezia, Italy, 21 April 2021.  EPA/SIMONE ARVEDA

EPA/SIMONE ARVEDA

Nogometaši milanskog Intera u stijedu su, u 32. kolu Serie A, na gostovanju kod Spezije odigrali 1:1, a pogodak za Inter postigao je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

Domaćini su poveli preko Fariasa u 12. minuti koji je udarcem s ruba kaznenog prostora iznenadio Handanoviča, a Perišić je izjednačio u 39. minuti. Perišić je igrao do 73. minute, dok je Marcelo Brozovićza Inter odigrao cijelu utakmicu.

Usprkos ovom bodu Inter je povećao svoju prednost na vrhu ljestvice na 10 bodova ispred drugoplasiranog gradskog rivala Milana koji je ranije u srijedu izgubio na svom San Siru sa 1:2. Milan je poveo preko Calhanoglua u 30. minuti, a Rasoadori je s dva gola u 76. i 83. minuti kreirao preokret i donio pobjedu Sassuolou.

Juventus je preokretom s 3:1 pobjedio Parmu. Gosti su poveli kada je Brugman u 25. minuti iz slobodnog udarca svladao Buffona, no Alex Sandro je uspio kreirati preokret golovima na kraju prvog i početkom drugog poluvremena, odnosno u 43. i 47. minuti. Pobjedu Juventusa potvrdio je De Ligt glavom nakon kornera u 68. minuti.

Genoa je odigrala 2:2 protiv Beneventa. Sva četiri pogotka pala su u prvih 20 minuta, Benevento je dva puta vodio preko Viole (5-11m) i Lapadule (15), no oba je puta izjednačavao Pandev (11, 21). Milan Badelj odigrao je čitav susret, dok je Marko Pjaca ušao u 71. minuti.