SERIE A Pobjeda Napolija u utakmici s tri penala

epa05857699 Napoli's forward Dries Mertens (L) celebrates after scoring during the Italian serie A soccer match between Empoli FC vs SSC Napoli at Carlo Castellani Stadium in Empoli, Italy, 19 March 2017.  EPA/CLAUDIO GIOVANNINI

U prvoj nedjeljnoj utakmici 29. kola talijanske Serie A nogometaši Napolija pobijedili su Empoli u gostima sa 3:2.

Sva tri gola Napoli je zabio u početnih 38 minuta. Prvo je u sedmoj minuti Dries Mertens promašio jedanaesterac, ali Insigne u 19. ipak dovodi Napoli u vodstvo. Povisio je u 24. Mertnes, te se iskupio za nerealizirani penal. Drugi pogodak na današnjoj utakmici postigao je Insigne u 38., ponovno s 11 metara.

U drugom poluvremenu domaćini su uspjeli postići dva pogotka – zabili su El Kaddouri u 70. i Maccarone u 82. iz penala.

Napoli je ovom pobjedom došao do 63 boda, sedam manje od vodećeg Juventusa, koji ima utakmicu manje. Empoli je 17. sa 22 boda.