Serie A: Pobjeda Intera, Juventus i Milan upisali remije

epa08881602 Inter's Romelu Lukaku celebrates after scoring his team's third goal during the Italian Serie A soccer match Cagliari Calcio vs FC Inter at Sardegna Arena stadium in Cagliari, Sardinia island, Italy,13 December 2020.  EPA/FABIO MURRU

EPA/FABIO MURRU

Nogometaši Intera u srijedu su, u sklopu 12. kola talijanske Serie A, minimalno slavili protiv Napolija, te se vodećem Milanu približili na samo bod zaostatka. Juventus je remizirao s Atalantom (1:1), kao i Milan protiv Genoe (2:2).

Inter je slavio golom Romela Lukaku iz jedanaesterca u 74. minuti. Sudac je pritom isključio Lorenza Insignea zbog prigovora. Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović je za domaći sastav igrao do 67. minute, dok Ivan Perišić nije ulazio u igru.

Atalanta je u Torino doputovala uzdrmana sukobom trenera Gian Piera Gasperinija i kapetana Papua Gomeza, te oslabljena neigranjem ozlijeđenih Josipa Iličića, Maria Pašalića, Mattie Caldare i Cristiana Piccinija, no “La Dea” je uspjela osvojiti bod kod prvaka. Juventus je poveo u 29. minuti sjajnim golom Federica Chiese sa 20-tak metara. No, gosti su u nastavku uspjeli izjednačiti, a jednako lijep pogodak i to gotovo sa istog mjesta zabio je Remo Freuler u 57. minuti. Domaćin je samo tri minute kasnije mogao do novog vodstva, no Cristiano Ronaldo nije realizirao kazneni udarac.

Vodeća momčad lige Milan podijelio je bodove u Genovi. Domaćin je poveo u 48. minuti golom Mattie Destra, a samo četiri minute kasnije izjednačio je Davide Calabria. Destro je u 60. minuti vratio Genou u prednost, ali je Pierre Kalulu u 83. izjednačio. Marko Pjaca je za domaći sastav igrao do 68. minute, dok Milan Badelj nije igrao. Ante Rebić je za Milan igrao do 54. minute.

Verona hrvatskog trenera Ivana Jurića kod kuće je izgubila od Sampdorije 1:2. Spezija je imala 2:0 protiv Bologne, ali je na kraju skoro prosula sva tri boda. Susret je završio 2:2, a gosti su u sedmoj minuti nadoknade promašili jedanaesterac. Tragičar je bio Musa Barrow koji je u 90. minuti zabio za izjednačenje i konačni rezultat. Parma i Cagliari su odigrali bez golova, a Marko Rog je igrao cijeli susret za goste.