Serie A: Perišić strijelac u pobjedi Intera za vrh ljestvice

epa08990225 Inter's midfielder Ivan Perisic (2-L) celebrates with his teammates after scoring his team's second goal during the Italian Serie A soccer match between ACF Fiorentina and FC Inter at the Artemio Franchi stadium in Florence, Italy, 05 February 2021.  EPA/CLAUDIO GIOVANNINI

EPA/CLAUDIO GIOVANNINI

Nogometaši Intera u petak su u prvoj utakmici 21. kola Aerie A slavili na gostovanju kod Fiorentine 2:0 te preuzeli čelnu poziciju na ljestvici.

Inter je povei u 31. minuti pogotkom Nicola Barelle, a konačni je rezultat postavio hrvatski reprezentativac Ivan Perišić u 52. minuti.

Perišić je zamijenjen u 80. minuti, a Marcelo Brozović odigrao je cijeli susret za Inter.

Za Perišića je ovo drugi ligaški gol u 19. nastupu ove sezone. Ima i tri asistencije.

Inter je prvi na tablici Serie A s 47 bodova, a prati ga Milan s bodom manje i utakmicom manje. Fiorentina je na 11. mjestu s 22 boda.