SERIE A Novi pogodak Perišića, slavlje Intera protiv Bologne

EPA/DANIEL DAL ZENNARO

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić postigao je pogodak u pobjedi milanskog Intera protiv Bologne. Inter je slavio s 2:1, a Perišić je na dodavanje Danila D’Ambrosija Inter doveo u vodstvo u 72. minuti.

Povisili su domaćini u 76. preko D’Ambrosija, a konačnih 2:1 postavlja Brienza u 90. minuti susreta.

Perišić je odigrao svih 90 minuta za Inter, pri čemu je imao 49 dodavanja (75% točnih), jedno ključno dodavanje, pridonio je i s pet centaršuteva te jednom dugom loptom. Četiri je puta pucao prema vratima Bologne, samo jednom pogađajući okvir vrata. Od devet duela u kojima je sudjelovao, osvojio ih je četiri, izgubio je dvije lopte, koliko ih je i oduzeo. Otklonio je jednu opasnost, presjekao tri lopte i blokirao jedan udarac. Marcelo Brozović nije bio u kadru trenera Roberta Mancinija.

Inter je sada četvrti sa 54 boda, dva manje od Rome koja ima i utakmicu manje. Vodeći je Juventus sa šest bodova i jednom utakmicom ‘viška’ pred drugim Napolijem. Bologna se nalazi na devetom mjestu sa 36 bodova.