Serie A: Milanu pobjeda u uzbudljivoj utakmici punoj preokreta protiv Fiorentine

epa09036977 AC Milan’s Zlatan Ibrahimovic in action during the UEFA Europa League round of 32, second leg match between AC Milan and Red Star Belgrade at Giuseppe Meazza stadium in Milan, Italy, 25 February  2021.  EPA/MATTEO BAZZI

EPA/MATTEO BAZZI

Nogometaši Milana u nedjelju su, u utakmici 28. kola Serie A, slavili na gostovanju kod Fiorentine s 3:2. Bila je to utakmica puna preokreta.

Milan je poveo u devetoj minuti preko Zlatana Ibrahimovića. Fiorentina je prvo izjednačila u 17. preko Ericka Pulgara, pa povela u 51. minuti golom Francka Ribéryja. potom milan radi preokret – izjednačuje Brahim Díaz u 57. minuti, a konačnih 3:2 postavio je Hakan Çalhanoğlu u 72. minuti utakmice.

Mario Mandžukić nije nastupio zbog ozljede mišića, dok je Ante Rebić, uz ozljedu, u prošlom kolu ‘zaradio’ i crveni karton.