SERIE A: Milan novom pobjedom potvrdio sjajnu formu, Atalanta skočila na drugo mjesto

epa08559311 Milan's Zlatan Ibrahimovic (front) celebrates with teammates after scoring during the Italian Serie A soccer match US Sassuolo vs AC Milan at Mapei Stadium in Reggio Emilia, Italy, 21 July 2020.  EPA/ELISABETTA BARACCHI

EPA/ELISABETTA BARACCHI

Nogometaši Milana potvrdili su sinoć sjajnu formu u ‘eri korone’ pobjedom nad Sassuolom 2:1 u 35. kolu Serie A.

Oba gola za ‘Rossonere’ postigao je Zlatan Ibrahimović, dok je za domaćine zabio Francesco Caputo iz penala u 42. minuti.

Sassuolo je cijelo drugo poluvrijeme igrao s desetoricom, nakon što je Mehdi Bourabia ‘zaradio’ drugi žuti karton nakon opasnog starta na hrvatskom reprezentativcu Anti Rebiću.

Otkako je, prije mjesec dana, nastavljena Serie A, Milan je upisao sedmu pobjedu u devet utakmica. U ostale dvije utakmice su remizirali. U svih devet utakmica Milan je postigao po više od jednog gola, a takav niz nije imao još od 1964. godine.

U ranije odigranoj utakmici nogometaši Atalante minimalnom pobjedom nad Bolognom došli su do drugog mjesta Serie A. Strijelac jedinog pogotka za momčad iz Bergama u 63. minuti bio je Kolumbijac Luis Muriel.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić bio je u početnoj postavi Atalante i odigrao je prvo poluvrijeme. Na poluvremenu ga je zamijenio Muriel, strijelac pobjedničkog gola. Atalanta je od 36. minute bila bez trenera Gian Piera Gasperinija, koji je isključen zbog prigovora.