Serie A: Mario Pašalić asistent u pobjedi Atalante

epa09187883 Atalanta's Luis Muriel (C) jubilates with his teammates after scoring his second goal during the Italian Serie A soccer match Parma Calcio vs Atalanta BC at Ennio Tardini stadium in Parma, Italy, 09 May 2021.  EPA/ELISABETTA BARACCHI

EPA/ELISABETTA BARACCHI

Nogometaši Atalante svladali su na gostovanju Parmu s 5-2 (1-0) u utakmici 35. kola talijanske Serie A i trenutačno zasjeli na drugo mjesto prvenstvene ljestvice.

Malinovsky (12) i Pessina (52) su donijeli dva gola prednosti gostima. Muriel je u 77. minuti postigao treći pogodak za Atalantu, na asistenciju hrvatskog reprezentativca Marija Pašalića, koji je ušao samo minutu prije toga. Muriel je bio strijelac i u 86. minuti, a konačnih 5-2 postavio je Mirančuk u trećoj minuti sučevog dodatka.

Za Parmu su strijelci bili Brunetta (78) i Sohm (88).

Boško Šutalo je ostao na klupi za pričuve Atalante.

Verona i Torino su odigrali 1-1. Vojvoda je doveo Torino u vodstvo u 85. minuti, a za domaće je izjednačio Dimarco tri minute poslije. Nikola Kalinić je odigrao cijelu utakmicu za Veronu i zaradio žuti karton. Vratar Ivor Pandur bio je nemoćan kod pogotka Vojvode.

Gosti su u nedjelju ostvarili još dvije pobjede. Cagliari je slavio kod Beneventa s 3-1 ostvarivši vrijednu pobjedu u borbi za opstanak u Serie A, dok je Sassuolo pobijedio s 2-1 na gostovanju u Genovi. Milan Badelj je odigrao cijelu utakmicu za Genou, a Marko Pjaca je u igru ušao u 75. minuti te asistirao za pogodak Zappacoste u 85. minuti, kojim su domaćini samo smanjili zaostatak, nakon što su Raspadori (14) i Berardi (66) donijeli dva pogotka prednosti Sassuolu.

Italija - 35. kolo
Genoa - Sassuolo      1-2 (Zappacosta 85 / Raspadori 14, Berardi 66)
Benevento - Cagliari  1-3 (Lapadula 16 / Lykogiannis 1, Pavoletti 64, J. Pedro 90+3)
Parma - Atalanta      2-5 (Brunetta 78, Sohm 88 / Malinovsky 12, Pessina 52, Muriel 77, 86, Mirančuk 90+3)
Verona - Torino       1-1 (Dimarco 88 / Vojvoda 85)
Roma - Crotona        (18.00)
Juventus - Milan      (20.45)

Odigrano u subotu:
Fiorentina - Lazio    2-0 (Vlahović 32, 89)
Inter - Sampdoria     5-1 (Gagliardini 4, Sanchez 26, 36, Pinamonti 61, Martinez 70 / Keita 35)
Spezia - Napoli       1-4 (Piccoli 64 / Zielinski 15, Osimhen 23, 44, Lozano 79)
Udinese - Bologna     1-1 (De Paul 23 / Orsolini 82)