SERIE A Mandžukić strijelac u slavlju Juventusa, Džeko ove sezone zabio već 10 golova

EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić postigao je sinoć vodeći pogodak u slavlju Juventusa protiv Sampdorije, u povratku u ‘udarnu’ jedanaestorku talijanskog prvaka. Mandžukić je sjajno iskoristio ubačaj Cuadrada i poentirao već u četvrtoj minuti.

Već u devetoj minuti na 2:0 povisio je Chiellini. Schick je smanjio u 57., ali Juventus ubacuje u brzinu više i do kraja utakmice postiže još dva pogotka. Prvi je djelo Miralema Pjanića, a svoj drugi pogodak postiže Chiellini, na još jednu asistenciju Cuadrada. Bila je ovo jedna od rijetkih utakmica u kojoj su napadački tandem činili Mandžukić i Gonzalo Higuain.

Roma je slavila protiv Sassuola sa 3:1, a Edin Džeko postigao je dva pogotka. Time je postao prvi nogometaš koji je u ovoj sezoni u Serie A dao 10 golova.

Inter je napokon upisao pobjedu, i to protiv Torina. Dvostruki strijelac za Inter bio je Mauro Icardi, a za Torino je pogodio Belotti. Marcelo Brozović odigrao je cijeli susret za Inter, dok ga je Ivan Perišić odgledao s klupe.

Fiorentrina je remizirala s Crotoneom 1:1. Strijelci su bili Falcinelli za Crotone, te Astori za Fiorentinu. Nikola Kalinić u igru je ušao u 46. minuti, a cijelu utakmicu odigrao je Milan badelj.

Od ostalih rezultata, Atalanta je slavila protiv Pescare s 1:0; Napoli je s 2:0 slavio protiv Emolija, Lazio je kod kuće pobijedio Cagliari (4:0), a bodove su podijelili Verona i Bologna.