SERIE A: Ludi preokret Atalante, Lazio ‘prosuo’ vodstvo od 2:0

epa08507249 Atalanta's Robin Gosens (R) scores his team's first goal during the Italian Serie A soccer match between Atalanta BC and SS Lazio in Bergamo, Italy, 24 June 2020.  EPA/PAOLO MAGNI

EPA/PAOLO MAGNI

U srijedu su odigrane tri utakmice 27. kola talijanske Serie A. Inter i Sassuolo podijelili su bodove (3:3), Atlanta je u ludoj utakmici slavila protiv Lazija s 3:2, dok je Roma s 2:1 pobijedila Sampdoriju.

U golijadi Intera i Sassuola, poveo je Sassuolo već u četvrtoj minuti preko Caputa, a Lukaku je izjednačio u 41. minuti s bijele točke. Inter je u vodstvo doveo Biraghi u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, a u 81. je izjednačio Berardi iz penala. Novo vodstvo Interu donio je Borja Valero u 86. minuti, a samo tri minute kasnije konačni je rezultat postavio Magnani. Milan Škiriniar u trećoj minuti sudačke nadoknade dobio je crveni karton.

Roma je slavila protiv Sampdorije nakon preokreta. Gabbiadini je doveo Sampdoriju u vodstvo u 11. minuti, a dva gola za pobjedu Rome postigao je Edin Džeko, u 64. i 85. minuti susreta. Nikola Kalinić ušao je u igru za Romu u 85. minuti.

Najluđa utakmica odigrana je između Atalante i Lazija. Lazio je već u 11. minuti vodio s 2:0, da bi na kraju izgubio utakmicu. Marten de Roon postigao je autogol u petoj minuti, a Sergej Milinković-Savić povisio je vodstvo Lazija u 11. minuti. Ipak, do kraja suseta Atalanta dolazi do velikog preokreta i sva tri boda. Zabili su Gosens u 38., Malinovskyi u 66. i Palomino u 80. minuti.