SERIE A Kalinić trostruki strijelac i asistent, novi poraz Intera, asistencije Strinića i Brozovića

EPA/MAURIZIO DEGL' INNOCENTI

Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić u današnjoj pobjedi Fiorentine nad Cagliarijem postigao je tri pogotka i upisao jednu asistenciju. Nogometaši Fiorentine slavili su sa 5:3, ali gosti su došli u vodstvo već u drugoj minuti susreta pogotkom Di Gennara.

Ipak, Fiorentina do kraja prvog poluvremena radi nevjerojatan preokret – Kalinić je izjednačio u 20. minuti, potom je asistirao Bernadeschiju u 26 za 2:1. Bernadeschi postiže drugi pogodak u 32. minuti na dodavanje Josipa Iličića. Posljednji pogodak u prvom poluvremenu postiže Kalinić u 40. minuti.

Kalinić svoj hat-trick postiže u 53. minuti na dodavanje Tella. Do kraja utakmice Cagliari je uspio tek ublažiti poraz – precizni su bili Capuano u 62. i Boriello u 77. minuti.

U drugim utakmicama Napoli je slavio protiv Crotonea (2:1). Pogotke su postigli Callejon i Nikola Maksimović, kojem je asistirao Ivan Strinić. Gabbiadini je ‘pocrvenio’ u 31. minuti. Jedini pogodak za Crotone postigao je Rosi u 89. minuti.

Inter je doživio još jedan poraz, danas je od njih bolja bila Atalanta. Atalanta je u vodstvo došla u 10. minuti preko Masiella, izjednačio je Inter u 50. preko Edera kojem je asistirao Marcelo Brozović. Pobjedu Atalanti donio je Pinilla s jedanaest metara u 88. minuti.

Torino i Lazio su remizirali, kao i Empoli i Verona.