SERIE A Juventus sezonu zaključio ‘petardom’

EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Nogometaši Juventusa sezonu su zaključili uvjerljivom pobjedom nad Sampdorijom. ‘Bianconeri’ su pred svojim navijačima slavili sa 5:0.

Poveli su već u petoj minuti preko Patricea Evre, koji je iskoristio asistenciju Paula Dybale. U 14. minuti gosti ostaju s igračem manje, zbog prekršaja crveni karton dobija Milan Skriniar, a penal u pogodak minutu kasnije pretvara Dybala.

Isti se igrač pobrinuo i za sljedeći pogodak u 37, minuti. U drugom je poluvremenu ‘Stara dama’ samo potvrdila visoku pobjedu, a u strijelce su se upisali i Giorgio Chiellini u 77., te Leonardo Bonucci u 85. minuti susreta.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić iz igre je izašao u 75. minuti, kada ga je zamijenio Simone Zaza. Juventus je uputio 24 udarca prema vratima Sampdorije, od čega 12 u okvir vrata. Kod gostiju, od sedam udaraca prema Netu, samo je jedan otišao u okvir vrata.

Juventus će još odigrati finale talijanskog Kupa, protiv Milana 21. svibnja od 20:45 sati.