SERIE A Juventus preokrenuo preko Dybale, dva pogotka Džeke u slavlju Rome

EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Nogometaši Juventusa slavili su sinoć protiv Udinesea u osmom kolu Serie A i povećali prednost nad Romom na pet bodova.

U vodstvo je došao Udinese u 30. minuti preko Jankta. Ali, do kraja utakmice preokret radi Argentinac Paulo Dybala sa dva pogotka. Prvo je izjednačio u 43. minuti prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca, a tri boda 22-godišnjak je osigurao udarcem sa 11 metara u 51. minuti.

Mario Mandžukić igrao je do 66. minute, a Pjaca zbog ozljede nije bio u kadru trenera Massimiliana Allegrija.

U ranijim utakmicama Pescara i Sampdoria odigrale su 1:1, dok je Roma slavila protiv Napolija 3:1. Bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko je bio dvostruki strijelac za rimski klub.