Serie A: Juventus iskoristio kikseve Atalante i Napolija, Ronaldo postigao dva gola

epa09120842 Juventus’ Cristiano Ronaldo (R) celebrates after scoring the 1-0 goal during the Italian Serie A soccer match Juventus FC vs SSC Napoli at the Allianz Stadium in Turin, Italy, 07 April 2021  EPA/ALESSANDRO DI MARCO

EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Na teškom gostovanju kod Udinesea nogometaši Juventusa u nedjelju su iskoristili kikseve Atalante i Napolija u borbi za plasman u Ligu prvaka, te slavili s 2:1.

Junak Juventusa bio je Cristiano Ronaldo, koji je u posljednjih šest minuta utakmice postigao dva gola. Gosti su poveli u 10. minuti golom Nahuela Moline i sve do same završnice držali su prednost. Ipak, Ronaldo je u 84. minuti izjednačio iz kaznenog udarca, a potom u 90. minuti zabio svoj 27. gol ove sezone za važnu pobjedu.

Juventus je na ljestvici dostigao dostigao Atalantu i Milan, sada sva tri kluba imaju po 69 bodova, 13 manje od Intera koji je u nedjelju osigurao naslov prvaka. Napoli je peti sa 67 bodova, dok Lazio na šestoj poziciji ima 64 boda.

Atalanta i Napoli su u nedjelju, podsjetimo, remizirali protiv Sassuola, odnosno Cagliarija. Obje utakmice završile su rezultatom 1:1.

OZNAKE: Juventus, serie a