SERIE A Inter slavio bez Hrvata, pobjede Rome i Torina

epa05787899 Fc Inter forward Eder jubilates after scoring the 1-0 during the Italian serie A soccer match between Fc Inter and Empoli Fc at Giuseppe Meazza stadium in Milan, Italy, 12 February 2017.  EPA/MATTEO BAZZI

U prvih pet nedjeljnih utakmica 24. kola talijanske Serie A pobjede su upisali nogometaši Intera, Rome, Atalante, Torina i Chieva.

Roma je sa 2:0 slavila protiv Crotonea i vratila se na drugo mjesto. Edin Džeko prvo je u 17. minuti promašio jedanaesterac, a Romu je u vodstvo doveo Nanggolan u 40. minuti. Džeko se za raniji promašaj iskupio u 77. minuti kada je pogodio za konačnih 2:0. Kod oba pogotka asistirao je Mohamed Salah.

Inter je goilovima Edera i Candreve svladao Empoli, a hrvatski reprezentativci Ivan Perišić i Marcelo Brozović danas nisu bili u momčadi Interovog trenera. Atalanta je s 3:1 pobijedila Palermo. Golove za Atalantu postigli su Conti, Gomez i Cristante, dok je jedini gol za Palermo dao Chochev.

Chievo je protiv Sassuola, koji je od treće minute igrao s igračem manje, upisao pobjedu 3:1. Hat-trick za Chievo postigao je Inglese, a jedini pogodak za Sassuolo dao je Matri. Torino je s 5:3 bio bolji od Pescare. Dva pogotka za Torino postigao je Belotti, a po jedan Ljajuć, Ajeti i Falque. Dva gola za Pescaru dao je Benali, a Ajeti je postigao autogol.

Danas se još igraju utakmice Sampdoria i Bologna, te Cagliari i Juventus.